(VIDEO) Milan na San Siru slavio protiv Bologne, asistencija Nikole Kalinića

U susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio Bolognu 2-1 ostvarivši prvu pobjedu pod vodstvom novog trenera Gennara Gattusa.

Gattuso je na klupi “Rossonera” startao remijem protiv fenjeraša Beneventa (2-2) kojem je to jedini bod ove sezone, a potom izgubio na Rujevici od Rijeke (0-2). U trećem susretu dočekao je i prvu pobjedu, premda je Bologna vrlo lako mogla do boda.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Giacomo Bonaventura (10, 75), dok je pogodak za goste zabio Simone Verdi (23). Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić upisao je asistenciju za prvi pogodak Milana, a igrao je do 68. minute. Bruno Petković je kod gostiju zaigrao u posljednjih sedam minuta.

Milan je odlično ušao u utakmicu i poveo je već u 10. minuti. Ignazio Abate je dugačkom loptom uposlio Nikolu Kalinića koji je na rubu kaznenog prostora loptu spustio glavom do Bonaventure, a ovaj lijepim udarcem svladao Antonia Mirantea. Međutim, Bologna je izjednačila u 23. minuti golom Simonea Verdija. Velike zasluge za pogodak idu i Mattiji Destru koji je po krilu sjajno prošao Mateu Musacchija, te povratnom loptom uposlio Verdija.

Bologna se dobro držala do 75. minute kada je Bonaventura glavom zabio za novo vodstvo. Dvije minute kasnije moglo je biti 2-2, no vratnica je zaustavila udarac Adama Masina.

U ranije odigranom susretu Napoli je odigrao 0-0 protiv Fiorentine i tako propustio priliku vratiti se na vrh ljestvice Serie A. Nakon što su Juventus i Inter u subotnjem derbiju odigrali 0-0, Napoli je imao priliku pobjedom skočiti na vrh Serie A. Međutim, domaćin je pružio slabu predstavu, jednu od najlošijih ove sezone i nije uspio slomiti ‘viole’.

Bila je to treća utakmica u niz u kojoj Napoli nije pobijedio nakon poraza od Juventusa u prvenstvu i Feyenoorda u Ligi prvaka. Marko Rog je za Napoli igrao od 76. minute, dok je Milan Badelj odigrao cijeli susret za ‘viole’, a u 36. minuti je dobio žuti karton.

Kiksala je i Roma koja je u Veroni odigrala 0-0 protiv Chieva. Jedan od najzaslužnijih za ovakav rezultat bio je 38-godišnji vratar Chieva Stefano Sorrentino koji je imao niz sjajnih obrana. Igrači Rome uputili su 24 udarca prema vratima Chieva, od toga osam u okvir, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Udinese je bez stresa odradio dvoboj protiv Beneventa pobijedivši 2-0. Oba gola momčad iz Udina zabila je u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Antonin Barak (4) i Kevin Lasagna (41). Andrija Balić je zaigrao za domaći sastav od 55. minute, dok Stipe Perica nije nastupio.

U derbiju začelja SPAL i Verona su odigrali 2-2. Gosti su do posljednjih 10 minuta vodili 2-0 golovima Alessia Cercija (55-11m) i Martina Caceresda (69), no SPAL je u samoj završnici uspio izjednačiti. Golove su zabili Alberto Paloschi (82) i Mirko Antenucci (88-11m).

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Genoa – Atalanta i Lazio – Torino.

Na ljestvici vodi Inter sa 40 bodova, Napoli ima 39, Juventus 38, a Roma 35 bodova. Posljednja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže SPAL (11), Verona (10) i Benevento (1).

Sassuolo – Crotone 2-1 (Goldaniga 49, Politano 62 / Acerbi 66-ag)
Milan – Bologna 2-1 (Bonaventura 10, 75 / Verdi 23)
Napoli – Fiorentina 0-0
SPAL – Verona 2-2 (Paloschi 82, Antenucci 88-11m / Cerci 55-11m, Caceres 69)
Udinese – Benevento 2-0 (Barak 3, Lasagna 41)
Chievo – AS Roma 0-0