(VIDEO) NHL: Preokret i slavlje Calgaryja u utakmici sa 15 pogodaka

Čak 15 pogodaka vidjeli su gledatelji u Nationwide Areni u Columbusu, ali se na kraju nisu mogli veseliti jer su hokejaši gostujućeg Calgaryja odnijeli bodove svladavši domaće Blue Jacketse sa 9-6, što je bila jedna od šest pobjeda gostiju u deset sinoćnjih utakmica NHL-a.

Blue Jacketsi su nakon 21 minute igre vodili sa 4-1 i ništa nije ukazivalo na ovakav konačan ishod. No, u drugoj i trećoj trećini dogodio se potpuni preokret. Predvođeni Johnnyjem Gaudreauom, koji je postigao dva pogotka i dvaput asistirao, hokejaši Flamesa su u razdoblju od 22. do 54. minute postigli osam pogodaka, a primili još samo dva za 17. ovosezonsku pobjedu, treću u nizu, te se sa 36 bodova nalaze na vrhu Pacifičke divizije u Zapadnoj konferenciji.

4. Dallas 15 10 3 78 72 33
5. Minnesota 15 10 2 86 78 32