(VIDEO) I u njemačkom Kupu senzacije: Amateri izbacivali prvoligaše, Dortmund tek nakon penala, igrao Alen Halilović u porazu Hoffenheima

Amaterska momčad Astoria Walldorf, koja se natječe u regionalnoj njemačkoj ligi, svladala je na svom terenu njemačkog prvoligaša Darmstadt s 1-0 i plasirala se u osminu finala Kupa.

To je najveće, ali ne i jedino iznenađenje utakmica 1/16 finala njemačkog nogometnog Kupa odigranih u srijedu. Drugoligaš Greuther Fuerth svladao je prvoligaški Mainz s 2-1.

Koeln je pobijedio Hoffenheim s 2-1, a odluka je pala na startu produžetaka. Strijelac pobjedničkog gola bio je najbolji igrač Koelna Anthony Modeste u 91. minuti. Napadač hrvatske reprezentacije Andrej Kramarić, koji je za Hoffenheim odigrao cijeli susret, imao je u produžetku dvije prigode, u 102. minuti njegov udarac obranio je vratar Koelna, a u 114. minuti završio je u bloku protivničkih igrača.

Borussia Dortmund jedva je prošla drugoligaša Union Berlin nakon boljeg izvođenja penala (4-1). Povela je Borussija autogolom Michaela Parensena (44), a izjednačenje Union Berlinu donio je Steven Skrzybski (81). Isti rezultat ostao je i nakon produžetaka, pa su o pobjedniku odlučivali penali. Sve je odlučeno nakon prve tri serije, za Borussiju su pogodili Dembele, Ginter i Goetze, dok su gosti promašili sva tri pokušaja