(VIDEO) Nogometni utorak u Europi: Manchester City ‘osvetio’ se Barceloni, Rakitiću sat vremena, Vrsaljko sudjelovao u pobjedi Atletica

U nazanimljivijem susretu 4. kola nogometne Lige prvaka Manchester City je kao domaćin pobijedio Barcelonu s 3-1, dok su plasman u osminu finala dva kola prije kraja osigurali Atletico, Bayern, PSG i Arsenal.

“Ljepoticu” večeri odigrali su na Ettihadu Manchester City i Barcelona, a trener Engleza Pep Guardiola se na pravi način “osvetio” svojoj bivšoj ekipi za poraz 0-4 na Nou Campu. Katalonci su poveli u 21. minuti nakon sjajno izvedenog protunapada u kojem je Messi pronašao Neymara, a ovaj mu uzvratio preciznom asistencijom. U jeku napada Barcelone Englezi su izjednačili pogotkom Gundogana u 39. minuti, a u 51. minuti i preokrenuli golom de Bruynea iz slobodnog udarca. U 64. minuti Gomes pogađa gredu domaćih vrata, a samo pola minute kasnije de Bruyne trese vratnicu. U 76. minuti Turčin Gundogan se svojim drugim golom pretvara u junaka dvoboja. Ivan Rakitić je igrao do 61. minute. U drugoj utakmici skupine Borussia i Celtic su u Moenchengladbachu odigrali 1-1.

Benfica – Dinamo Kijev 1-0

U skupini A u osminu finala su prošli Arsenal i PSG. “Topnici” su nakon samo 16 minuta igre gubili s 0-2 protiv Ludogoreca u Bugarskoj, no nakraju su uspjeli napraviti potpuni preokret i pobijedili golom Oezila dvije minute prije kraja. PSG je također slavio u gostima, s 2-1 kod Basela, pogotkom Meuniera u 90. minuti.

U skupini B u Istanbulu su nogometaši Bešiktaša i Napolija odigrali 1-1.U uzbudljivom susretu Turci su poveli pogotkom Portugalca Ricarda Quaresme u 79. minuti iz kaznenog udarca, a Napoli je izjednačio u 82. minuti sjajnim dalekometnim udarcem Slovaka Mareka Hamšika. Za talijansku momčad u ovom dvoboju nisu konkurirali hrvatski reprezentativci Ivan Strinić i Marko Rog. U drugoj utakmici Benfica je u Lisabonu slavila protiv kijevskog Dinama iz penala u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a najstrožu kaznu je skrivio hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

U skupini D dalje su prošli Atletico i Bayern. Bavarci su s dva gola Lewandonskog slavili s 2-1 kod PSV-a, dok je Atletico u Madridu pobijedio ruski Rostov s 2-1 golom Griezmanna u 3. minuti sudačke nadoknade. Šime Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za Atletico.