(VIDEO) Nova pobjeda Intera, odlične igre Perišića i Brozovića, četiri gola Mertensa u slavlju Napolija

Nogometaši Intera ostvarili su drugu pobjedu u nizu svladavši u nedjelju u 17. kolu Serie A Sassuolo sa 1-0 uz dobre partije Marcela Brozovića i Ivana Perišića, koji su odigrali cijelu utakmicu.

U prethodnom kolu Marcelo Brozović postigao je oba pogotka za pobjedu 2-0 protiv Genoe, a sada je strijelac bio Antonio Candreva (47).

I ovaj puta je Brozović u više navrata okušao svoj udarac, ali bez rezultata. No, Ivan Perišić je imao nekoliko lijepih prigoda, a prvu u 35. minuti, ali je vratar Consigli bio na mjestu. U 88. i 90. minuti Brozović ga je dobro uposlio, ali je Perišićeve udarce opet zaustavio golman Sassuola.

Čak osam golova vidjeli smo u Napulju, a domaćini su slavili sa 5-3, s tim da je veznjak Napolija Dries Mertens zabio čak četiri gola (13, 18-PEN, 22, 80).

Napoli se sa 34 boda probio na treće mjesto, ima bod manje od drugoplasirane Rome, a hrvatski nogometaši Ivan Strinić i Marko Rog ostali su na klupi za pričuve Napolija.

Cyril Thereau zabio je oba pogotka (43, 61) u pobjedi Udinesea 2-0 protiv Crotonea, a Stipe Perica i Andrija Balić utakmicu su gledali sa klupe Udinesea.

Dan ranije u derbiju kola Juventus je u Torinu pobijedio Romu s 1-0 golom Higuaina u 14. minuti, a Marijo Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juve.

Večeras se sastaju Genoa – Palermo, te Lazio – Fiorentina.