(VIDEO) Osmina finala Lige prvaka: Sevilla minimalno slavila protiv Leicestera, riješenje u uzvratu…

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Sevilla je kao domaćin pobijedila Leicester City s 2-1 i stekla malu prednost pred uzvrat za 14 dana u Engleskoj.

Pogotke su za Sevillu postigli Pablo Sarabia (25) i Joaquin Correa (62), dok je u 14. minuti Correa promašio kazneni udarac. Za engleskog prvaka je zabio Jamie Vardy u 73. minuti.

Leicester je tako otišao iz Andaluzije samo s minimalnim porazom, što mogu zahvaliti svojem vrataru Kasperu Schmeichelu, koji je obranio kazneni udarac i imao još nekoliko sjajnih obrana.

Sevilla je bolje počela utakmicu, prvu priliku imali se neočekivano kada je branič Leicestera glavom neoprezno vraćao loptu i skoro svladao vratara Kaspera Schmeichela, koji je jedva stigao loptu. U 14. minuti Morgan u kaznenom prostoru ruši Sevillina napadača Correu. Argentinac Correa je sam izveo penal, a Schmeichel ga je nadmudrio i obranio. No, u 25. minuti niti sjajni Schmeichel nije uspio zaustaviti gol – nabačaj Escudera pronašao je Sarabiju koji glavom neobranjivo pogađa sami desni kut engleskih vrata.

U 49. minuti Vitolo je iz nemoguće pozicije pogodio vratnicu, no u 62. minuti domaćini su zabili i drugi gol. Jovetić je navukao trojicu braniča i dodao usamljenom Correji, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu i iskupiti se za promašeni penal. Sevilla se zadovoljila postignutim i to im se osvetilo jer je Leicester je 73. minuti neočekivano došao do gola iz svoje jedine šanse dotad – Drinkwater je s lijeve strane uputio savršeno preciznu prizemnu loptu na koju je natrčao Vardy i zabio. U 88. minuti branič Seville Rami pogađa gredu u posljednjoj prilici na utakmici.

SEVILLA – LEICESTER CITY 2-1

Pred 39.000 gledatelja na stadionu Sanchez Pizjuan sudio je Turpin iz Francuske.

Strijelci: 1-0 Sarabia (25), 2-0 Correa (62), 2-1 Vardy (73)

Promašeni penal: Correa (Sev, 14)

SEVILLA: Rico; Escudero, Lenglet (Carrico, 55), Rami; Sarabia, N’Zonzi, Ferreira; Nasri, Vitolo; Correa (Iborra, 64), Jovetić

LEICESTER: Schmeichel; Fuchs, Huth, Morgan, Simpson; Ndidi, Drinkwater, Musa (Gray, 58), Mahrez, Albrighton (Amartey, 88); Vardy

Rezultati prvih susreta osmine finala nogometne Lige prvaka:

Porto – Juventus 0-2 (PJACA 73, Dani Alves 74)
Sevilla – Leicester City 2-1 (Sarabia 25, Correa 62 / Vardy 73)

Igrano u srijedu, 22. veljače:

Manchester City – Monaco 5-3 (Sterling 26, Aguero 59, 72, Stones 77, Sane 83 / Falcao 32, 62, Mbappe 41)
Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2-4 ( Bellarabi 48, Savić 68-ag / Saul Niguez 17, Griezmann 26, Gameiro 59-11m, Torres 87)

Igrano u utorak, 14. veljače

PSG – Barcelona 4-0 (Di Maria 18, 55. Draxler 40, Cavani 73)
Benfica – Borussia Dortmund 1-0 (Mitroglu 48)

Igrano u srijedu, 15. veljače:

Real Madrid – Napoli 3-1 (Benzema 19, Kroos 49, Casemiro 53 / Insigne 8)
Bayern – Arsenal 5-1 (Robben 11, Lewandowski 53, Alcantara 56, 63 / Muller 89 / Sanchez 30)