(VIDEO) Pobjeda Celte, podjela bodova Getafea i Athletica

Nogometaši Celte Vigo s minimalnih 1-0 pobijedili su Valenciju, a Getafe i Athletic Bilbao odigrali su 1-1 u posljednje dvije utakmice subotnjeg programa 2. kola španjolskog prvenstva.

Celta je do prve pobjede u novoj sezoni stigla golom Gabriela Fernandeza u 15. minuti na asistenciju Danija Suareza. Isti je igrač u završnici dvoboja izborio kazneni udarac, ali je njegov pokušaj obranio Cillessen.

U predgrađu Madrida oba su gola pala u prvih 12. minuta. Gosti su poveli u 6. minuti pogotkom Raula Garcije, a u 12. minuti je izjednačio Mata.

Veliki bod osvojili su nogometaši Valladolida koji su kao gosti na Santiago Bernabeu s domaćim Real Madridom odigrali 1-1 (0-0).

Poveo je ‘kraljevski klub’ golom Karima Benzeme u 82. minuti, a pogodak za konačnih 1-1 u 88. minuti postigao je Sergio Guardiola.

U momčadi Reala nije bilo kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića koji je izdržavao jednu utakmicu suspenzije, zbog crvenog kartona zarađenog u utakmici 1. kola protiv Celte Vigo.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Osasuna i Eibar odigrali su bez pogodaka 0-0.

U nedjelju su na rasporedu preostale četiri utakmice 2. kola, a sastaju se: Alaves – Espanyol, Mallorca – Real Sociedad (17 sati), Leganes – Atletico Madrid (19.00) i Barcelona – Betis (21.00).

Aktualni prvak je u subotu doznao lošu vijest da će i protiv Betisa igrati bez kapetana Lea Messija koji se još uvijek nije oporavio od ozljede mišića potkoljenice, a nije izvjesno da će biti spreman i za 3. kolo, posljednje prije reprezentativne stanke.