(VIDEO) Pobjeda Liverpoola u derbiju, vrlo dobar nastup Dejana Lovrena, poraz West Hama i Slavena Bilića, slavlje Chelsea…

Nogometaši Chelsea slavili su u “Silvestarskom” 19. kolu Engleske lige u Londonu protiv Stokea s 4-2 te su s 13. pobjedom zaredom u prvenstvu izjednačili rekord Arsenala.

Chelsea je u zadnjoj ovogodišnjoj utakmici na Stamford Bridgeu, koja se pokazala “ljepoticom” kola, slomio otpor hrabrog Stokea koji je dvaput poravnavao (1-1, 2-2), ali nakraju nije izdržao protiv lidera prvenstva. Junak pobjede momčadi Antonia Contea bio je dvostruki strijelac Brazilac Wilian (57, 65), dok za lidera zabili Cahill (34) i Diego Costa (85). Za Stoke su strijelci bili Indy Martins (47) i veteran Crouch (64).

“Plavi” sa Stamford Bridgea su tako izjednačili rekordni niz Arsenala iz sezone 2001/2002, a rekord mogu oboriti ako u 4. siječnja pobijede u gostima Tottenham.

Manchester United je do 85. minuti gubio doma s 0-1 protiv Middlesbrougha, da bi ga potom spasili golovi Francuza Martiala (85) i Pogbe (87). U prvom dijelu je neopravdano poništen prekrasan pogodak Ibrahimovića.

West Ham Slavena Bilića je izgubio u gostima kod prvaka Leicestera s 0-1, a jedini gol zabio je Slimani u 22. minuti. U derbiju začelja Burnley je s 4-1 kod kuće slavio protiv Sunderlanda, uz “hat-trick” Graya, dok je “fenjeraš” Swansea glatko doma izgubio od Bournemoutha s 0-3.

Vodi Chelsea s 49 bodova ispred Livepoola (40) i Manchester Citya (39), koji danas navečer igraju međusobno na Anfieldu. Arsenal je četvrti s 37 bodova, au nedjelju dočekuje Crystal Palace, dok je Tottenham, koji na Novu godinu ide u goste Watfordu, peti s 36 bodova, koliko ima i Manchester United.

U zadnjoj ovogodišnjoj utakmici Engleske lige i derbiju 19. kola Liverpool je na svom stadionu porazio Manchester City s 1-0 i zadržao priključak za vodećim Chelseajem.

Dvoboj druge i treće momčadi lige na Anfieldu nije ponudio spektakl, praktički da nije bilo niti previše uzbuđenja, a odlučio ga je fantastičan skok i udarac glavom Georginia Wijnalduma već u 8.minuti. Redsi su pokazali više na utakmici i zasluženo su došli do pobjede protiv posve jalovog Citya, kome je to već četvrti poraz u sezoni. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool, koji zaostaje šest bodova za Chelseajem.