(VIDEO) Pobjeda Mourinha i Manchester Uniteda u sudačkoj nadoknadi, slavlje Leicestera

Golom Marcusa Rashforda u drugoj minuti sudačke nadoknade, Manchester United je u susretu 3. kola engleskog nogometnog prvenstva na gostovanju pobijedio Hull City 1-0.

“Crveni vragovi” su dominirali cijeli susret. Uputili su 26 udaraca prema suparničkim vratima, imali više od 60 posto posjeda lopte, te sedam kornera, no tek su u sudačkoj nadoknadi slomili domaću obranu. Wayne Rooney je probio stranu, uputio loptu pred gol, a Rashford zabio za 1-0 i pobjedu.

Bila je to treća Unitedova pobjeda na startu prvenstva čime se izjednačio na vrhu ljestvice s Chelseaom koji je porazio Burnley 3-0 golovima Edena Hazarda (9), Williana (41) i Victora Mosesa (89).

Nakon dva razočaravajuća nastupa, Arsenal je napokon proigrao pobijedivši na gostovanju Watford 3-1. Sva tri gola ‘topnici’ su zabili u prvih 45 minuta, a strijelci su bili Santi Cazorla (9-11m), Alexis Sanchez (40) i Mesut Ozil (45+1). Domaćin je u nastavku tek ublažio poraz golom Roberta Pereyrea (57).

Pobjedu je upisao i aktualni prvak Leicester City koji je na svom travnjaku slavio protiv Swansea Cityja 2-1. Strijelci za pobjednički sastav bili su Jamie Vardy (31) i Wes Morgan (52), a za Swansea je zabio Leroy Fer (80). Pobjeda Leicester Cityja je mogla biti i uvjerljivija, no Riyad Mahrez je u 56. minuti promašio jedanaesterac.

U prvom susretu 3. kola Tottenham i Liverpool su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 43. minuti golom Jamesa Milnera iz jedanaesterca, a izjednačio je Danny Rose u 72. minuti. Povratnik u hrvatsku reprezentaciju Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za ‘Redse’, a u 63. minuti je dobio žuti karton.

Na ljestvici vode Chelsea i Manchester United sa po devet bodova ispred Evertona koji ima sedam bodova. Slijedi Manchester City sa šest bodova uz utakmicu manje.

Tottenham – Liverpool 1-1 (Rose 72 / Milner 43-11m)
Chelsea – Burnley 3-0 (Hazard 9, Willian 41, Moses 89)
Crystal Palace – Bournemouth 1-1 (Dan 90+3 / King 11)
Everton – Stoke City 1-0 (Given 51-ag)
Leicester City – Swansea City 2-1 (Vardy 32, Morgan 52 / Fer 80)
Southampton – Sunderland 1-1 (Rodriguez 85 / Defoe 80-11m)
Watford – Arsenal 1-3 (Pereyra 57 / Cazorla 9-11m, Sanchez 40, Ozil 45+1)
Hull City – Manchester United 0-1 (Rashford 90+2)