(VIDEO) Probili se na 3. mjesto: Real bez Luke Modrića slavio na gostovanju kod Leganesa, Kovačiću 90 minuta…

U zaostalom susretu Primere Real Madrid je slavio na gostovanju kod Leganesa s 3-1 i probio se na treće mjesto.

Real je bez Cristiana Ronalda i Luke Modrića teškom mukom slavio kod novoga prvoligaša pa je nakon studenoga opet na trećem mjestu ljestvice.

Susret je započeo vrlo ranim pogotkom domaćina, Unai Bustinza se u šestoj minuti hrabro bacio glavom i pogodio mrežu. Vodstvo Leganesa trajalo je svega pet minuta nakon što je izjednačio Lucas Vazquez. U 29. minuti brzu i preciznu akciju Reala zaključio je pogotkom Brazilac Casemiro. Taj rezultat je stajao sve do 91. minute kada je našeg Matea Kovačića srušio Tito, a Sergio Ramos je bio precizan s “bijele točke”.

Luka Modrić je zbog ozljede zadnje lože propustio ovaj dvoboj, dok je Kovačić odradio svih 90 minuta.

Real je s 48 bodova preskočio na trećem mjestu Valenciu (46), a na vrhu su Barcelona (62) i Atletico (55). Leganes je 13. s 29 bodova.

1. FC Barcelona 24 19 5 0 62:11 51 62
2. Atletico Madrid 24 16 7 1 36:9 27 55
3. Real Madrid 24 14 6 4 58:27 31 48
4. Valencia 24 14 4 6 47:28 19 46
5. FC Sevilla 24 12 3 9 31:35 -4 39
6. Villarreal 24 11 5 8 35:29 6 38
7. Eibar 24 10 5 9 32:36 -4 35
8. Girona 24 9 7 8 34:30 4 34