(VIDEO) Put do naslova Juventusu otvoren? Napoli osvojio tek bod kod Sassuola, Marko Rog ostao na klupi

Nogometaši Napolija osvojili su samo jedan bod odigravši 1-1 (0-1) na gostovanju kod Sassuola te su tako propustili priliku barem privremeno prestići Juventus i zasjesti na čelno mjesto ljestvice talijanske Serie A.

Domaća momčad povela je u 22. minuti pogotkom Politana, a gosti su do izjednačenja došli tek u 80. minuti, kad je Rogerio poslao loptu u vlastitu mrežu. Hrvatski nogometaši u sastavu Napolija, Marko Rog i Hrvoje Milić, ostali su na klupi za pričuve.

No, zato je u Milanu briljirao Ivan Perišić, koji postigao jedan pogodak na asistenciju Marcela Brozovića i dvaput asistirao Mauru Icardiju za pobjedu Intera nad Veronom od 3-0 (2-0).

Već u prvoj minuti dvoboja Perišić je odličnim dodavanjem izbacio Icardija na brisani prostor ispred gostujućeg vratara, što je argentinski napadač iskoristio za svoj 23. pogodak u Serie A u ovoj sezoni. U 13. minuti sličnu akciju izveo je hrvatski duet u crno-plavom dresu. Marcelo Brozović je bio asistent, a Ivan Perišić hladnokrvni realizator. U 49. minuti Icardi je postigao i 24. ovosezonski prvenstveni pogodak, nakon što je Perišić oduzeo loptu, probio se po lijevoj strani i prizemnim dodavanjem pronašao Argentinca na drugoj vratnici.

Oba hrvatska reprezentativca bila su u početnoj postavi Intera i odigrali su cijelu utakmicu te bili među najboljim igračima na terenu. Na drugoj strani 23-godišnji napadač Bruno Petković počeo je utakmicu za Veronu, a igrao je do 79. minute.

Fiorentina je pogocima Simeonea (3) i Chiese (62) pred svojim navijačima svladala Crotone. U domaćoj momčadi zbog ozljede nije bilo hrvatskog reprezentativca Milana Badelja, a za Crotone nije igrao, također ozlijeđeni, Ante Budimir.

Udinese je do 68. minute držao 0-0 na gostovanju kod Atalante u Bergamu, a mladi hrvatski reprezentativac Andrija Balić drugi je put ove sezone odigrao cijelu utakmicu. Stipe Perica je također bio u početnoj postavi, a iz igre je izašao u 81. minuti bez nekog posebnog učinka. Ishod na kraju nije bio povoljan za momčad iz Udina koja je ostala bez pogotka, a primila je dva; u 68. minuti strijelac za domaće bio je Petagna, a u 74. minuti Masiello.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovom kolu ostvario je Lazio koji je sa 6-2 svladao Benevento, iako su gosti do 60. minute vodili 2-1. No, s tri pogotka u osam minuta Lazio je preokrenuo rezultat. Dva pogotka za pobjednike postigao je Immobile (19, 68), a po jedan Caicedo (60), de Vrij (66), Lucas Leiva (83) i Alberto (90+1-11m), dok su za Benevento golove postigli Cataldi (23) i Guilherme (51).

Uvjerljiv je bio i Torino na gostovanju kod Cagliarija. U trijumfu 4-0 strijelci za Torineze bili su Falque (61), Ljajić (65), Ansaldi (79) i Obi (89).

Vodeći Juventus ima 75 bodova, jedan više od drugoplasiranog Napolija, s kojim vodi brobu za naslov prvaka. Treća Roma ima 15 bodova zaostatka za Juventusom, a četvrti Inter zaostaje 17 bodova. Crotone sa 24 i Verona sa 22 boda još se nadaju ostanku u Serie A, a za povratak u Serie B već se može pripremati Benevento koji ima samo 10 bodova.

Ovo kolo bit će zaključeno derbijem u Torinu koji započinje u 20.45 sati, a u kojem je Juventus domaćin Milanu.

Italija – 30. kolo
Chievo – Sampdoria 2-1
(Castro 62, Hetemaj 79 / Quagliarella 26-11m)

Cagliari – Torino 0-4
(Falque 61, Ljajić 65, Ansaldi 79, Obi 89)

Fiorentina – Crotone 2-0
(Simeone 3, Chiesa 63)

Genoa – SPAL 1-1
(Lapadula 30-11m / Lazzari 60)

Lazio – Benevento 6-2
(Immobile 19, 68, Caicedo 60, de Vrij 66, Lucas Leiva 83, Alberto 90+1-11m / Cataldi 23, Guilherme 51)

Bologna – Roma 1-1