(VIDEO) ‘Sedmica’ u Londonu u utakmici West Hama i Huddersfielda, Maguire pocrvenio u 4. minuti

West Ham i Huddersfield odigrali su sjajnu utakmicu sa čak sedam golova na Olimpijskom stadionu u Londonu, a na koncu je domaćin slavio 4-3 premda je pola sata prije kraja susreta gubio 1-3.

West Ham je poveo 1-0 golom Marka Noblea iz jedanaesterca u 15. minutu, no gosti su uzvratili s tri gola u nizu, a strijelci su bili Juninho Bacuna (17) i Karlan Ahearne-Grant (30, 65).

U posljednjih pola sata ‘čekičari’ su krenuli na sve ili ništa i do kraja utakmice uspjeli su zabiti tri gola za veliki preokret. Prvo je Angelo Ogbonna smanjio u 75. minuti, a zatim je Javier Hernandez sedam minuta prije kraja izjednačio na 3-3. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, meksički napadač je zabio za treću uzastopnu domaću pobjedu West Hama.

Dramatično je bilo i na preostala dva stadiona.

Leicester City je na gostovanju pobijedio Burnley sa 2-1 premda je od četvrte minute igrao s igračem manje. Harry Maguire je ‘pocrvenio’ nakon tri minute i 11 sekundi igre zaradivši najbrži crveni u Premiershipu od ožujka 2015. godine kada je Gareth McAuley isključen nakon 90 sekundi.

Pobjednički gol za ‘lisice’ zabio je Wes Morgan u sudačkoj nadoknadi.

Pogodak u posljednjim trenucima susreta vidjeli su i gledatelji na Vitality stadionu gdje je Newcastle izvukao bod protiv Bournemoutha odigravši 2-2. Gol za 2-2 zabio je Matt Ritchie u četvrtoj minuti nadoknade. Gosti su i prvi gol zabili u sudačkoj nadoknadi, ali prvog dijela, a strijelac je bio Salomon Rondon. Oba gola za domaćine postigao je Joshua King (48-11m, 81).

Preostale dvije utakmice ovog kola su u nedjelju (Fulham – Liverpool, Everton – Chelsea), dok su četiri utakmice odgođene zbog FA kupa.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 74 boda, Liverpool ima bod manje, a treći je Tottenham sa 61 bodom.

REZULTATI
West Ham – Huddersfield 4-3 (Noble 15-11m, Ogbonna 75, Hernandez 83, 90+1 / Bacuna 17, Ahearne-Grant 30, 65)
Bournemouth – Newcastle United 2-2 (King 48-11m, 81 / Rondon 45+5, Ritchie 90+4)
Burnley – Leicester City 1-2 (McNeil 38 / Maddison 33, Morgan 90)