(VIDEO) Sjajni Modrić odveo Real do pobjede: Upisao dvije asistencije i imao priliku za gol

U susretu 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Espanyol sa 4-2 uz sjajnu predstavu Luke Modrića.

Kapetan hrvatske vrste je bio najzaslužniji za prva dva gola europskog prvaka, a u drugom dijelu i sam se mogao upisati među strijelce.

Modrić je u četvrtoj minuti sjajno povukao loptu, ušao u kazneni prostor i odlično pucao. Njegov udarac je Diego Lopez obranio, a Karim Benzema odbijanac pospremio u mrežu. U 15. minuti već je bilo 2-0. Real je kratko izveo korner, Kroos je dodao do Modrića koji je ubacio u kazneni prostor, a Sergio Ramos udarcem glavom pogodio za 2-0.

U 25. minuti je Leo Baptistao smanjio na 1-2, no “Kraljevski klub” je odgovorio s dva nova gola, a strijelci su bili Benzema (45+1) i Gareth Bale (67). U 72. minuti je Real ostao s igračem manje nakon što je Raphael Varane zaradio crveni karton zbog prekršaja koji je načinio kao posljednji igrač obrane. Domaćin je do kraja susreta uspio zabiti još jedan gol, a strijelac je bio Roberto Rosales u 81. minuti.

Modrić je igrao do 76. minute, a u 57. minuti se mogao upisati među strijelce, no Lopez je sjajno obranio njegov udarac. Modrić je time nastavio sjajnu formu nakon što je u protekle dvije prvenstvene utakmice postizao pogodak. Bilo je to u pobjedama protiv Betisa (2-1) i Seville (2-0).

U ranije odigranom susretu Barcelona je na gostovanju pobijedila Gironu sa 2-0. Barca je do 15. pobjede ukupno i osme uzastopne došla golovima Semeda (10) i Messija (69), dok su domaći od 51. minute igrali bez isključenoga Espinose. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Barcelonu.

Barcelona vodi s 49 bodova, pet više od Atletica i čak 10 više od Real Madrida.

REZULTATI
Espanyol – Real Madrid 2-4 (Baptistao 25, Rosales 81 / Benzema 4, 45+1, Ramos 15, Bale 67)
Real Valladolid – Celta 2-1 (Plano 55, Keko 69 / Sisto 16)
Girona – Barcelona 0-2 (Semedo 9, Messi 68)
Athletic Bilbao – Real Betis 1-0 (Muniain 21)
Real Sociedad – Huesca 0-0

U subotu:
Sevilla – Levante 5-0 (Ben Yedder 48, Andre Silva 60, Vazquez 71, Sarabia 80-11m, Promes 90)
Atletico – Getafe 2-0 (Griezmann 27, Niguez 37)
Leganes – Eibar 2-2 (En-Nesyri 46, 67 / Kike 29, Joan Jordan 35)
Valencia – Villarreal 3-0 (Diakhaby 4, Čerišev 51, Rodrigo 86)