(VIDEO) Juventus slavio u Rimu i pobjegao na +11 od drugoplasiranog Napolija, Mandžukić nije igrao

U derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Rimu pobijedio Lazio sa 2-1 i sada ima 11 bodova više od drugoplasiranog Napolija.

Juve je stigao do pobjede okrenuvši rezultat u posljednjih 15 minuta utakmice.

Domaćin je poveo u 59. minuti nakon autogola Emrea Cana. Luis Alberto je izveo korner, a Can nespretno glavom zatresao vlastitu mrežu. Samo pet minuta kasnije Lazio je možda mogao i riješiti pitanje pobjednika. Ciro Immobile je izašao sam ispred gostujućeg vratara, ali je pucao preko gola.

Kazna je stigla u 74. minuti kada je Joao Cancelo zabio za 1-1, a isti je igrač u 88. minuti zaradio jedanaesterac kojeg je Cristiano Ronaldo realizirao za pobjedu.

Mario Mandžukić nije nastupio za Juve zbog ozljede, dok je Milan Badelj ostao na klupi domaćeg sastava.

Inter je razočarao izgubivši na gostovanju kod Torina sa 0-1. Pogodak odluke zabio je Armando Izzpo u 35. minuti na asistenciju Cristiana Ansaldija. Torino je ovom pobjedom produživši niz bez poraza u međusobnim susretima na pet utakmica.

Inter je zaključio utakmicu sa 10 igrača nakon što je u 86. minuti isključen Matteo Politano zbog prigovora. Mateo Brozović je odigrao cijeli susret za goste, Ivan Perišić je utakmicu gledao s klupe, dok Šime Vrsaljko nije bio u krugu kandidata za nastup.

Prema posljednjim vijestima koje stižu iz tabora Intera, Perišić je na izlaznim vratima. Direktor “Nerazzurra” Beppe Marotta je potvrdio kako je hrvatski reprezentativac zatražio raskid ugovora.

“Saslušali smo igrača i on želi otići. Želimo ga usrećiti, ali i moramo razmisliti što je najbolje za nas. Do sada nisu stigle odgovarajuće ponude i za sada čekamo,” kazao je Marotta.

Engleski i talijanski mediji navode kako će Perišić gotovo sigurno završiti na ‘Otoku’. Već duže vrijeme interes za hrvatskog krilnog igrača pokazuje Manchester United, a u utrku se uključio i Arsenal. Nagađa se kako Inter neće pustiti Perišića za manje od 40 milijuna eura.

U ranijim utakmicama vidjeli smo pravu golijadu. Fiorentina je na gostovanju u Veroni pobijedila Chievo sa 4-3, Atalanta i Roma su odigrale 3-3, SPAL je na gostovanju pobijedio Parmu sa 3-2, dok je Frosinone pobijedio u Bologni sa 4-0.

Roma je u Bergamu već u prvom poluvremenu vodila sa 3-0, ali je na kraju jedva sačuvala i bod. Gosti su poveli 3-0 golovima Edina Džeke (3, 33) i Stephana El Shaarawyja (40), a u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio je Timoty Castagne. U nastavku susreta Atalanta je stigla do izjednačenja golovima Rafael Toloia (59) i Daniela Zapate (71). Roma je ovom utakmicom prekinula niz od tri uzastopne pobjede, a Atalanta seriju od dvije slavljeničke utakmice.

Mario Pašalić je za Atalantu igrao do sudačke nadoknade kada je zamijenjen, dok Ante Ćorić nije nastupio za goste.

U prvom nedjeljnom susretu Fiorentina je na gostovanju u Veroni pobijedila Chievo sa 4-3, premda je od 60. minute bila s igračem manje na terenu.

Već u 26. minuti gosti su imali dva pogotka prednosti, a strijelci su bili Muriel (4) i Benassi (26). Pomoću video tehnologije sudac Chiffi poništio je pogodak Chieva u 14. minuti, ali su domaći ipak uspjeli do pogotka doći u 38. minuti, kad je glavom precizan bio Stepinski.

U drugom poluvremenu Benassi je zbog namjernog igranja rukom i sprečavanja pogotka zaradio izravan crveni karton u 59. minuti, ali minutu poslije je 39-godišnji domaći kapetan Sergio Pellissier realizirao kazneni udarac za izjednačenje.

Fiorentina je opet povela u 79. minuti pogotkom Chiese. Samo šest minuta poslije Pellissier je opet dobio priliku iz kaznenog udarca, ali je njegov udarac obranio vratar Fiorentine Lafont. U sljedećem napadu Fiorentine Chiesa je ponovno poslao loptu u mrežu za vodstvo 4-2. Chievo je prijetio do kraja dvoboja, Đorđević je postigao gol za smanjenje zaostatka, ali domaća momčad nije došla do izjednačenja.

Marko Pjaca nije nastupio za ‘viole’, baš kao niti Adrian Šemper za Chievo.

Frosinone je priredio iznenađenje pobijedivši na gostovanju Bolognu sa 4-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Strijelci za goste bili su Ghiglione (18), Ciano (21, 75) i Pinamonti (52).

Gostujuću pobjedu ostvario je i SPAL pobijedivši Pamu sa 3-2 premda je domaćin vodio s dva gola razlike.

Parma je povela 2-0 golovima Inglesea (11-11m, 53), no SPAL je okrenuo rezultat postigavši tri gola u zadnjih 20 minuta, a strijelci su bili Valoti (70), Petagna (75) i Fares (87). Lorenco Šimić je igrao za SPAL do 68. minute.

Večeras se još sastaju Torino – Inter (18.00) i Lazio – Juventus (20.30), a u ponedjeljak će snage odmjeriti Empoli i Genoa.

Na ljestvici vodi Juventus sa 59 bodova, Napoli ima 48, a Inter 40 bodova.

REZULTATI 21. KOLA,
Lazio – Juventus 1-2 (Can 59-ag / Cancelo 74, Ronaldo 88-11m)
Chievo – Fiorentina 3-4 (Stepinski 38, Pellissier 60-11m, Đorđević 89 / Muriel 4, Benassi 26, Chiesa 79, 86)
Parma – SPAL 2-3 (Inglese 11-11m, 53 / Valoti 70, Petagna 75, Fares 87)
Bologna – Frosinone 0-4 (Ghiglione 18, Ciano 22, 75, Pinamonti 52)
Atalanta – Roma 3-3 (Castagne 44, Toloi 59, Zapata 71 / Džeko 3, 33, El Shaarawy 40)
Torino – Inter 1-0 (Izzo 35)

Subota:
Sassuolo – Cagliari 3-0 (Locatelli 9, Babacar 45+4-11m, Matri 87)
Sampdoria – Udinese 4-0 (Quagliarella 33-11m, 56-11m, Linetty 68, Gabbiadini 78)
Milan – Napoli 0-0