(VIDEO) Španjolska liga: Levante preokretom do boda s igračem manje

Nogometaši Levantea su u subotnjoj utakmici 2. kola španjolskog prvenstva nadoknadili dva gola zaostatka i izvukli bod na domaćem terenu protiv Deportiva odigravši 2-2, iako su od 76 minute bili s igračem manje, dok je Girona kao domaćin s 1-0 svladala Malagu.

Cartabia u 5. minuti i Sidnei u 31. minuti bili su strijelci za vodstvo Deportiva 2-0 u Valenciji. No, Bardhi je u 35. minuti smanjio zaostatak Levantea. U 76. minuti je domaći veznjak Morales dobio drugi žuti karton, ali je Levante u 83. minuti izborio kazneni udarac kojeg je u konačnih 2-2 pretvorio Ivi.

Girona je prvu ovosezonsku pobjedu ostvarila zahvaljući pogotku Alcale iz 28. minute, što je bilo dovoljno za osvajanje tri boda protiv Malage.

U poslijepodnevnom dijelu programa Barcelona je slavila sa 2-0 na gostovanju kod Alavesa, a oba je pogotka u drugom poluvremenu postigao Lionel Messi, nakon što je u prvom dijelu promašio kazneni udarac.

Barcelona i Real Sociedad su dvije vodeće momčadi sa po šest bodova, a po četiri imaju Levante i Girona. Bez bodova su i nakon drugog kola Celta Vigo, Malga, Alaves i Villarreal.

U nedjelju su na rasporedu preostale utakmice 2. kola: Eibar – Athletic Bilbao, Espanyol – Leganes (18.15 sati), Getafe – Sevilla (20.15) i Real Madrid – Valencia (22.15).