(VIDEO) Spursi nepobjedivi u gostima, skromni učinak Dragana Bendera

San Antonio Spursi nastavljaju biti najbolja pobjednička momčad u gostima i sinoć su sa 107-92 bili bolji od Phoenix Sunsa.

Predvodio ih je Kawhi Leonard sa 18 koševa i 10 skokova, dok je Pau Gasol dodao isti broj koševa i devet skokova.

Spursi (21-5) su uspjeli ograničiti Phoenix na 40 posto šuta iz igre. Sada u gostima imaju omjer pobjeda i poraza 14-1, što je najbolji omjer u NBA.

San Antonio je stvorio prednost od deset koševa na početku treće četvrtine, ali Sunsi se nisu predavali sve do zadnje četvrtine. Nakon pogotka Leandro Barbose deset minuta do kraja utakmice Sunsi dolaze u svoje prvo vodstvo na utakmici (77-76) od sredine druge četvrtine.

Spursi na to odgovaraju serijom od 11-0 i preuzimaju kontrolu nad utakmicom za osmu uzastopnu pobjedu nad Phoenixom.

Kod Sunsa je najbolji bio Devin Booker sa 17 pogodaka, dok je Dragan Bender odigrao 11 minuta te u tom vremenu zabio tri koša, ugrabio tri skoka i upisao jednu asistenciju.

Golden State Warriors su kod kuće dočekali New York Knickse i pobijedili ih sa 103-90. Knicksi su igrali bez svojih zvijezda Carmela Anthonyja i Derricka Rosea koji su ozlijeđeni.

Knicksi su gubili sedam razlike na početku druge četvrtine prije nego je Golden State povećao svoju prednost na dvoznamenkastu brojku na poluvremenu. Warriorsi su u jednom trenutku vodili sa čak 25 koševa i ni jednom nakon prve četvrtine nisu bili stvarno ugroženi.

Najučinkovitiji kod Warriorsa bio je Klay Thompson koji je utakmicu završio sa 25 pogodaka, dok se Stephen Curry mučio sa šutom iz igre (3 pogotka iz 14 šuteva). Utakmicu je završio s osam koševa, a Kevin Durant je ubacio 15. Knickse su predvodili Justin Holiday sa 15 i Ron Baker sa 13 pogodaka.

Utakmica na kojoj je sinoć palo najviše koševa bila je između Denver Nuggetsa i Portland Trail Blazersa, a sa 132-120 slavili su domaćini.

Ovaj je poraz prekinuo niz od pet pobjeda za Portland.

Nuggets su vrlo brzo preuzeli kontrolu nad utakmicom, iskoristili su seriju od 12-4 zahvaljujući šutu od 69 posto iz igre i četiri trice iz četiri pokušaja za vodstvo od 25-15 pet i pol minuta prije kraja prve četvrtine. Trail Blazers ne uspijevaju smanjiti zaostatak i Nuggets ulaze u drugu četvrtinu s prednošću od 38-28. Na poluvremenu Nuggetsi vode sa 74-56, a Portland nije uspio nadigrati Denver ni u drugom poluvremenu.

Trail Blazerse je predvodio sa Damian Lillard koji je utakmicu završio sa 40 pogodaka zahvaljujući sjajnom šutu od 50 posto iz igre i s linije trice, a tome je dodao i 10 asistencija. CJ McCollum je dodao 23 koša i četiri asistencije te tri skoka.

Kod Nuggetsa je osam igrača imalo dvoznamenkasti učinak a najučinkovitiji je bio Danilo Gallinari sa 27 pogodaka, od čega je 20 zabio u prvom poluvremenu. Gary Harris je dodao 18 koševa, Wilson Chandler 17, a Jameer Nelson i Will Barton po 15 svaki.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane jučer:

Milwaukee Bucks – Chicago Bulls 108-97
New Orleans Pelicans – Indiana Pacers 102-95
Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 132-120
Phoenix Suns – San Antoino Spurs 92-107
(Dragan Bender je odigrao 11 minuta za Phoenix, zabio je tri koša, ugrabio je tri skoka i upisao je jednu asistenciju)

4. Denver 10 16 .385 6
5. Minnesota 7 18 .280 8 1/2