(VIDEO) Ostali tek na osvojena dva boda: Genoa hrvatskog trenera Ivana Jurića poražena na svom terenu od Bologne

U susretu 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, izgubila je na svom terenu od Bologne sa 0-1 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je veteran Rodrigo Palacio u 73. minuti.

Genoa je tako ostala na samo dva osvojena boda i nalazi se na 19. mjestu, dok je Bologna sa 11 bodova deveta.

U prvoj subotnjoj utakmici Udinese je na svom terenu svladao Sampdoriju s visokih 4-0 (1-0). Domaći su tri od svoja četiri pogotka postigli iz kaznenih udaraca, a posljednjega u sudačkoj nadoknadi skrivio je Ivan Strinić koji je odigrao čitavu utakmicu za goste. Kod domaćih Andrija Balić igrao je od 69. minute dok je Stipe Perica ostao na klupi.

Prvi 11-erac iskoristio je De Paul (27-11m), drugi Maxi Lopez (66-11m), Maxi Lopez je bio strijelac i jedinog pogotka iz igre za 3-0 u 85. minuti, a konačni rezultat postavio je Fofana (90+5-11m).

Ovom pobjedom Udinese je stigao na 14. mjesto sa šest bodova, dok je Sampdoria osma sa 11.

Na vrhu su Napoli i Juventus sa po maksimalnih 18 bodova iz prvih šest kola.

U nedjelju na programu susreti Napoli – Cagliari, Benevento – Inter, Chievo – Fiorentina, SPAL – Crotone, Lazio – Sassuolo, Torino – Verona, Milan – Roma i Atalanta – Juventus.

REZULTATI 7. KOLA:
Genoa – Bologna 0-1 (Palacio 73)
Udinese – Sampdoria 4-0 (De Paul 27-11m, Maxi Lopez 66-11m, 85, Fofana 90+5-11m)