(VIDEO) Tottenham ‘razbio’ Everton, Nikola Vlašić nije bio u sastavu

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola Premier lige Tottenham je na Wembleyu protiv Evertona slavio sa 4-0, dok je Chelsea prethodno na svom terenu protiv Leicestera odigrao 0-0.

Nikola Vlašić nije bio u sastavu Evertona, dok su pogotke za Tottenham postigli Son Heung-Min (26), Harry Kane (47, 59) i Christian Eriksen (81).

Trener West Bromwich Albiona Alan Pardew upisao je prvu pobjedu na klupi Albiona, trebalo mu je devet kola, ali ovo će im dobro doći u borbi za opstanak. West Bromwich je dobio novaka u ligi Brighton and Hove Albion sa 2-0 golovima Evansa (4) i Dawsona (55).

Watford je gubio sa 0-2 od Southamptona nakon što je dva pogotka u prvom poluvremenu zabio James Ward-Prowse (20, 44). Andre Gray u 58. minuti smanjuje na 1-2, a konačnih 2-2 postavlja Abdoulaye Doucoure u 90. minuti. Igrači Southamptona žalili su se da je Doucoure igrao rukom, ali im to nije pomoglo.

Crystal Palace se polako penje na ljestvici, kod kuće je dobio Burnley sa 1-0, a strijelac je bio Bakary Sako u 21. minuti.

I West Ham je odmakao iz opasne zone. U gostima je dobio Huddersfield sa 4-1, i to je tek druga pobjeda “čekičara” u gostima ove sezone. Briljirali su Marko Arnautović, koji postigao jedan gol a kod dva je asistirao, te Manuel Lanzini koji je dva puta zatresao mrežu.

U nedjelju u derbiju kola Liverpool dočekuje vodeći Manchester City.

Watford – Southampton 2:2 A. Gray 58, A. Doucouré 90/ James Ward-Prowse 20, 44
Chelsea – Leicester City 0:0
Crystal Palace – Burnley 1:0 B. Sako 21
Huddersfield – West Ham 1:4 J. Lolley 40/ Noble 25, Arnautović 46, Lanzini 56, 61
Newcastle – Swansea City 1:1 Joselu 68/J. Ayew 60
West Bromwich – Brighton and Hove Albion 2:0 J. Evans 4, C. Dawson 55
Tottenham – Everton 4:0 Son Heung-Min 26, H. Kane 47, 59, C. Eriksen 81