(VIDEO) Šest bodova iza Barcelone: Atletico slavio u gostima kod Eibara, napokon cijelu utakmicu odigrao i Šime Vrsaljko

U 19. kolu španjolskog nogometnog prvenstva u subotu je drugoplasirani Atlético Madrid u gostima kod Eibara slavio sa 1-0, te je došao na šest bodova zaostatka za vodećom Barcelonom, koja u nedjelju gostuje kod Real Sociedada.

Pobjednički gol za Atlético zabio je Kevin Gameiro u 27. minuti. Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za Atletico, a u 11. minuti namjestio je lijepu priliku Kokeu koji je bio neprecizan.

Igrači Real Madrida opet su kiksali, u subotu su na domaćem terenu izgubili od Villarreala sa 0-1. Bila je to još jedna neuvjerljiva predstava “kraljevskog kluba”, a presudio im je Pablo Fornals u 88. minuti nakon uspješne kontre gostiju.

Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real i u 81. minuti bio je u dobroj situaciji. No, njegov pokušaj sa 14 metara otišao je iznad gola. Mateo Kovačić ostao je na klupi za pričuve Reala, koji se nalazi u velikoj krizi od početka domaćeg prvenstva, a u posljednja tri kola osvojio je samo jedan bod. Uoči Božića Real je izgubio od Barcelone 0-3, a u prošlom kolu je kod Celte odigrao 2-2.

Real je ostao na četvrtom mjestu sa 32 boda, odnosno sa 16 bodova manje od vodeće Barcelone.

Girona – Las Palmas 6-0 (Cristhian Stuani 25-PEN, Michael Olunga 57, 70, 79, Borja Garcia 64,