(VIDEO) West Ham Slavena Bilića poražen od Manchester Cityja

U zadnjoj utakmici 3. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Cityja su na svom stadionu s 3-1 svladali West Ham United, čime se momčad Pepa Guardiole zadržala na vrhu s maksimalnim učinkom kakav imaju još Chelsea i Manchester United.

Dvostruki strijelac za ‘građane’ bio je Raheem Sterling (7, 90+2), a jedan je pogodak postigao Fernandinho. Strijelac za momčad Slavena Bilića bio je Antonio.

Sterling je već u 7. minuti preciznim udarcem na povratku loptu Nolita doveo domaće u vodstvo, a veliki dio posla u toj je akciji obavio David Silva koji je promiješao obranu West Hama i pronašao Nolita na lijevom krilu. U 18. minuti glavom je za 2-0 pogodio Fernandinho nakon ubačaja Kevina de Bruynea. Mogla je Guardiolina momčad na odmor otići s još većom prednošću, ali su u nekoliko izglednih situacija igrači Man.Cityja bili neprecizni.

Svojim drugim pogotkom ove sezone West Ham je u utakmicu vratio Michail Antonio u 58. minuti, nakon ubačaja Masuakua. No, Bilićeva momčad, koja je ponovno bila bez Dimitrija Payeta, nije uspjela doći do izjednačenja. Pobjedu Cityja u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio je svojim drugim pogotkom Raheem Sterling.

West Ham je s jednom pobjedom i dva poraza u prva tri kola na 12. mjestu ljestvice.

U prvom dvoboju nedjeljnog programa WBA i Middlesbrough su odigrali bez pogodaka 0-0.