Alen Halilović ove sezone, u svojoj dvadesetoj godini, ima dosta problema, ušao je u fazu koju neki s obzirom na njegove godine smatraju normalnom. Naime, mladi igrači skloni su oscilacijama, prije ili poslije, s 20 ili 22, sasvim svejedno, mlađi igrači ulaze u razdoblje koje obično traje od nekoliko mjeseci do čak dvije godine, je li to slučaj danas kod nogometaša HSV-a, Alena Halilovića, čiji je talent sasvim sigurno neupitan? Nema igrača, uključujući i Lionela Messija, koji u početnoj fazi karijere nije prošao kroz proces krize. Ako je to slučaj s Halilovićem razloga za zabrinutost nema, naime, njegov talent mora doći u tom slučaju do izražaja, prije ili poslije.
Ljetos je hrvatski mladi reprezentativac iz Gijona za pet milijuna eura prodan njemačkom HSV-u, dok je njegov prvi klub iz Španjolske, Barcelona, zadržao pravo prvokupa na kraju ove sezone i to za deset milijuna eura, međutim, kako navode španjolski mediji Barcelona takvu opciju ne želi aktivirati zbog navodno lošeg utjecaja obitelji na Alena.
Naravno, Alenu je obitelj najvažnija, kao što bi trebala biti, ili je, svima, s obzirom da je Halilović vrlo rano došao u Barcelonu logično je kako je na njega najveći utjecaj imao njegov otac, koji je u njegovo ime pregovarao i s Dinamom. Podsjetimo, Halilović je u Dinamo došao maloljetan te je tada zaista bilo posve normalno da njegove interese, a onda i interese obitelji, zastupa tata, danas tako nešto Barceloni smeta.
Primjera velikog, pa čak i u negativnom kontekstu, utjecaja roditelja na sportaše imamo u tenisu, kada roditelji svoje neostvarene ambicije na neki način, svjesno ili nesvjesno, žele ostvariti preko svoje djece. U jednom dijelu je to razumljivo, pa čak i može biti simpatično jer članovi unutar jedne obitelji su neraskidivo povezani, snovi im se često isprepliću, no, u kad sve to preraste granice nazovimo tako normalnog ponašanja dolazimo do sukoba unutar obitelji, a što onda reflektira na igru, ponašanje, karijeru sportaša, Barcelona se u više navrata kroz godine suočavala s posljedicama takvog ponašanja.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.