CNN-ova analitičarka zagovarala nošenje maske, sada priznaje da su štetile razvoju njezina sina

maske
Foto: snimka zaslona

CNN-ova medicinska analitičarka koja je žestoko zagovarala nošenje zaštitnih maski sada priznaje da je to štetilo razvoju njezina sina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

CNN-ov medicinska analitičarka dr. Leana Wen, koja je dvije godine bila jedna od najžešćih zagovornica maski i maski u školama, sada priznaje da je tjeranje djeteta da ih nosi štetilo njegovu razvoju.

Wen je prije nekoliko mjeseci počela priznavati da maske ne djeluju na zaustavljanje širenja COVID-a, nadalje izjavljujući da bi se “odluka o nošenju maske trebala prebaciti s vladina mandata na osobni izbor”.

Zagovarala segregaciju

Još prije dva mjeseca Wen je nagovarala Bidenovu administraciju da “dodatno ograniči aktivnosti necijepljenih”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Wen je također zagovarala segregirano društvo, te je okrivila ljude koji se nisu cijepili za širenje COVID-19 dok je tvrdila da “ne možemo vjerovati necijepljenima”.

> Maske u školi – kakvu zaštitu uopće pružaju?
> Prof. Vrček: ‘Za djecu virus nije rizik, ali maska je’
> Ozbiljna opasnost za djecu: Najkompetentnija znanstvena studija o štetnosti zaštitnih maski

Wen je također pozvala da se “oteža ljudima da ostanu necijepljeni” ograničavanjem njihovih društvenih sloboda.

Također je izjavila da djecu koja se vraćaju u školu treba prisiliti da nose zaštitne maske za lice i trebaju biti podvrgnuta tjednim testovima na COVID dok ne budu potpuno cijepljena.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nošenje maski djece ima previše nedostataka

Sada, međutim, Wen kaže da nošenje maski za djecu ima previše nedostataka.

U autorskom tekstu za The Washington Post, Wen navodi “Postalo je jasno da cilj kojem sam se nadala – obuzdavanje bolesti COVID-19 – nije dostižan. Koronavirus će ostati oko nas.”

“S ovim novim, neodređenim vremenskim okvirom, računica koristi i rizika dramatično se promijenila. Bila sam voljna ograničiti aktivnosti svoje djece na godinu ili dvije, ali ne na cijelo djetinjstvo”, nastavlja ona.

Wen također priznaje da je “maskiranje naštetilo jezičnom razvoju našeg sina, a ograničavanje dječjih izvanškolskih programa i društvenih interakcija negativno bi utjecalo na njihovo djetinjstvo i ometalo moju i suprugovu radnu sposobnost.”

Golemi štetni učinci na djecu

Kao što smo već naglasili, izolacija i nošenje maski posebno su imali goleme štetne učinke na djecu.

Studija provedena u Britaniji otkrila je da mnoga djeca koja kreću u osnovnu školu imaju ozbiljno nerazvijene verbalne vještine, pri čemu mnoga ne znaju ni izgovoriti vlastito ime.

Prema riječima logopeda, nošenje maski uzrokovalo je 364 % porast upućivanja beba i male djece na njihove tretmane.

Druga je studija otkrila kako su prosječni IQ rezultati male djece rođene tijekom pandemije pali za čak 22 boda, dok su verbalne, motoričke i kognitivne performanse umanjene kao rezultat karantene.

Studija objavljena u časopisu Royal Society Open Science otkrila je da su karantene u Velikoj Britaniji uzrokovale kliničku depresiju oko 60 000 djece.

Zaostaci u učenju

Brojke pokazuju da je prošle godine 400.000 britanske djece upućeno stručnjacima za mentalno zdravlje zbog poremećaja prehrane i samoozljeđivanja.

Stručnjaci za obrazovanje ustvrdili su da je prisiljavanje školske djece na nošenje maski za lice izazvalo dugotrajnu psihičku traumu.

Izvješće Ofsteda također upozorava na ozbiljna kašnjenja u učenju uzrokovana restrikcijama karantene.

“Djeca koja napune dvije godine cijeli život su okružena odraslima koji nose maske i stoga nisu mogli redovito gledati pokrete usana ili oblik usta”, stoji u izvješću.

Druga studija iz Njemačke otkrila je da je sposobnost čitanja djece naglo pala u usporedbi s vremenima prije COVID-a zahvaljujući politici karantena koja je dovela do zatvaranja škola.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.