Faucijev laboratorij eksperimentirao s koronavirusom godinu prije početka pandemije

Fauci covida
Foto: fah

Novac američkih poreznih obveznika, preko laboratorija pod vodstvom dr. Anthonyja Faucija, korišten je za eksperimentiranje s koronavirusom iz kineskog laboratorija za koji se smatra da je izvor pandemije Covida. Dogodilo se to više od godinu dana prije globalne epidemije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nacionalni instituti za zdravlje (NIH), pod vodstvom dr. Anthonyja Faucija, bivšeg medicinskog savjetnika Bijele kuće i ravnatelja Nacionalnog instituta za alergije i zarazne bolesti, poznatog po zagovaranju izolacije i cijepljenja za vrijeme pandemije koronavirusa, zarazio je 12 egipatskih voćnih šišmiša virusom ‘sličnim SARS-u’ pod nazivom WIV1 u laboratoriju u Montani 2018. godine.

> Fauci je znao za ‘istraživanja genetskih mutacija’ u Wuhanu prije izbijanja pandemije

Koronavirus WIV1 isporučen je iz laboratorija u Wuhanu, za koji FBI vjeruje da je izazvao pandemiju Covida, i testiran je na šišmišima nabavljenima iz zoološkog vrta ‘uz cestu’ u Marylandu, piše Daily Mail.

Istraživanje je pokazalo da novi virus ne može uzrokovati ‘jaku infekciju’.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ovo je još jedan dokaz veza između američke vlade i laboratorija u Wuhanu, kao i financiranja istraživanja opasnih virusa diljem svijeta.

Sve otkrila skupina koja istražuje podrijetlo Covida

Članak “SARS-Like Coronavirus WIV1-CoV Does Not Replicated in Egyptian Fruit Bats” objavljen je u časopisu Virusi 2018. Studiju je prvi našao DRASTIC, skupina internetskih aktivista koji istražuju podrijetlo Covid-19 i teorija curenja iz laboratorija.

Skupina White Coat Waste Project sada pomoću Zakona o slobodi informacija traži više pojedinosti o eksperimentu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Eksperiment je 2018. godine proveden u Rocky Mountain Laboratories NIH-a u Montani, a nadgledao ga je Fauci, bivši ravnatelj Nacionalnog instituta za alergije i zarazne bolesti. Istraživanje je bio zajednički pothvat NIH-ovih Rocky Mountain Laboratories i suradnika Instituta za virusologiju Wuhan Ralpha Barica sa Sveučilišta Sjeverne Karoline.

Kako je teklo istraživanje?

Znanstvenici su nabavili 12 egipatskih voćnih šišmiša iz zoološkog vrta u Marylandu i cijepili ih s WIV1-koronavirusom, koji je prvi put otkriven kod kineskih riđih potkovnjaka. Svakodnevno su vršili preglede životinja i mjerili stvari poput tjelesne težine i temperature. Znanstvenici su također uzeli uzorke iz nosa i grla šišmiša.

Trećeg, sedmog i 28. dana, četiri šišmiša su eutanazirana, a njihovo srce, jetra, bubrezi, slezena, mokraćni mjehur, reproduktivni organi, oči i mozak sakupljeni su za analizu. Znanstvenici su također analizirali broj bijelih krvnih stanica i antitijela.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Istraživači su utvrdili da WIV1-coronavirus nije izazvao ‘snažnu infekciju’ i ‘uočili su vrlo ograničene dokaze replikacije virusa.’

> Vodeći američki imunolog Fauci tvrdi da smo još uvijek usred pandemije koronavirusa i želi dodatno cijepljenje

Šišmiše su iz zoološkog vrta ‘uz cestu’ u Marylandu poslali u ustanovu u Montani, o kojoj skrbi djelatnik zoološkog vrta i ravnatelje za zdravlje životinja, koji je prethodno radio u internim laboratorijima za testiranje na životinjama pri NIH od 2003. do 2012., rekao je WCW .

Smješten u Thurmontu, Maryland, manje od 15 minuta od Camp Davida, Catoctin Wildlife Preserve (CWP) ima povijest kršenja dobrobiti životinja i kažnjen je s 12.000 dolara 2012. godine zbog lošeg i opasnog smještaja životinja i neodgovarajuće skrbi za životinje.

Zapisi pokazuju da su u rezervatu od travnja 2023. bile zatvorene 523 životinje pod federalnim nadzorom, uključujući 241 šišmiša, od kojih je 41 bio egipatski voćni šišmiš.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.