Hillary Clinton: “Domoljubi odbacuju slobodu i odgovornost, suosjećajni lideri poput Merkel zaslužuju divljenje”

Foto: Fah

Gubitnica zadnjih predsjedničkih izbora u SAD Hillary Clinton je u intervjuu za britanski ljevičarski list Guardian rekla kako Europa “treba poslati signale da je spremna srezati imigraciju”, ali ne zbog spasa Europe i njene kulture, već – kako bi se “spriječilo rast populističkih stranaka”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ona kaže da, dok se s jedne strane divi “izrazito velikodušnom i suosjećajnom pristupu” masovnim migracijama iz trećeg svijeta, “naročito liderima poput Angele Merkel”, globalističke snage trebaju promijeniti politike kako bi zadržale “povjerenje birača u centrističke politike” (što je nov naziv za ekstremno lijeve politike).

“Europski političari moraju poslati vrlo jasnu poruku – mi nećemo moći nastaviti osiguravati potporu izbjeglicama jer ako se ne posvetimo problemu imigracije on će nastaviti uzburkavati političke vode”, rekla je.

Ministarstvo pravosuđa SAD: Agenti FBI-ja sabotirali istragu mailova Hillary Clinton, Trumpove sljedbenike zvali “retardiranima”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ustvrdila je kako je masovna migracija “zapalila plamen” populističkog nezadovoljstva usmjerenog prema strankama establishmenta diljem zapada: “Ni najmanje ne sumnjam da je Brexit uglavnom bio u vezi imigracije, i laži izgovorenih u kampanji od strane onih koji su bili za izlazak”.

Hillary se posebno obrušila na patriote. “Ljude s domoljubnim političkim pogledima obilježava odbacivanje slobode i odgovornosti”, tvrdi bivša prva dama, koja je političku karijeru svog muža iskoristila da bi pokrenula vlastitu te postala senator države New York i kasnije državna tajnica, ekvivalent ministrici vanjskih poslova.

Clinton u problemima: Bivši zamjenik direktora FBI-a McCabe dogovara imunitet u zamjenu za svjedočenje?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ona kaže kako nacionalni konzervativci imaju “psihološko nagnuće tome da im se govori što im je činiti, i gdje moraju ići, i kako moraju živjeti, i njihov tisak u osnovi daje samo jednu verziju stvarnosti”… (inače, sami Demokrati su nedavno kritizirali alternativne činjenice, a stvarnost u stvarnosti uvijek ima samo jednu verziju, i samo je jedna percepcija stvarnosti ispravna).

Iako je priznala da nije uspjela “posve shvatiti” zašto desničari napuštaju politike centrističkih stranaka, Clinton je sugerirala da njih privlači snaga i da trenutno “nema dovoljno podsjetnika kamo to sve može dovesti”.

Ona je rekla Guardianu: “Mislim da je više psihološki, nego politički, to čemu ljudi naginju. Mislim, sloboda je nekom teret. Teško je ustati ujutro i preuzeti odgovornost za sebe i pokušati donijeti sve te odluke”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pale u vodu optužbe protiv Trumpa u vezi Rusije, istraga protiv dužnosnika FBI-ja i ministarstva zbog pogodovanja Hillary Clinton u vezi mailova
Priznala je da je bila “potpuno zapanjena” porazom od Donalda Trumpa 2016, a usput je napala presdjednika SAD jer koristi pitanje masovne imigracije “kao politički alat i kao simbol vladavine koja je pošla po zlu”.

“Postoje solucije za migraciju koje ne uključuju udar na tisak, na političke oponente, pritisak na sudstvo, ili traženje financijske i političke pomoći od Rusije da bi poduprla političke stranke i pokrete”, rekla je Clintonova.

Intervu s njom je jedan u seriji od tri intervjua s onim što je Guardian nazvao “centristima teškašima”, u stvari s troje lijevih ekstremista – bivšim britanskim premijerom Tony Blairom, i globalističkim bivšim liderom Italije Matteom Renzijem. Oni su zamoljeni da prokomentiraju “rast desnog populizma” i “što se može uraditi da bi ga se spriječilo”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.