Mostar: Utemeljeno Društvo hrvatskih novinara u BiH

Foto: Thinkstock

Društvo hrvatskih novinara u BiH (DHNBiH) uspostavljeno je u srijedu u Mostaru nastavljajući rad Udruge hrvatskih novinara u Bosni i Hercegovini koja je osnovana 1999. godine i u međuvremenu prestala s radom, priopćeno je iz Društva hrvatskih novinara u BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Za predsjednicu DHNBiH na obnoviteljskoj/utemeljiteljskoj skupštini izabrana je zamjenica glavnoga urednika Večernjega lista izdanja za Bosnu i Hercegovinu Valentina Rupčić.

”Ovu za mene izuzetno važnu dužnost prihvatila sam kako bismo okupili hrvatske novinare, objedinili medije te napravili strategiju djelovanja”, rekla je Rupčić.

Udruga hrvatskih novinara u BiH osnovana je 1999. godine, i u međuvremenu je prestala s radom, no kako nije izbrisana iz sudskog registra osnivači su odlučili nastaviti njezin rad kroz novoimenovano Društvo hrvatskih novinara u BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dekan Filozofskog fakulteta u Mostaru Zoran Tomić, koji je sudjelovao na utemeljiteljskoj skupštini, pojasnio je kako prema Statutu pravni sljedbenik Udruge hrvatskih novinara u BiH Centar za studije novinarstva, odnosno Studij nov
inarstva Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Mostaru te je upravo iz tih razloga inicijativa došla s fakulteta.
”Jedna od misija Sveučilišta je promicanje hrvatske kulture, hrvatskoga jezika i vrijednosti Hrvata u Bosni i Hercegovini. Obnovom rada Društva hrvatskih novinara mi smo danas najizravnije implementirali ovu misiju Sveučilišta. Odlučni smo nastaviti i dalje pomagati i promicati vrijednosti koje su danas istaknute i zapisane u Statutu”, poručio je Tomić.

Za predsjednika Skupštine izabran je pročelnik Studija novinarstva Ilija Musa.

Musa je najavio snažnu suradnju s drugim novinarskim udrugama, organizacijama ili društvima u inozemstvu, kao i učlanjenje u međunarodne oblike povezivanja udruga i organizacija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.