Predsjednik Sabora i predsjednik poljskog Senata: Hrvatska i Poljska očekuju provedbu primirja u Ukrajini

Predsjednici parlamenata Hrvatske i Poljske ocijenili su u nedjelju da stanje u Ukrajini predstavlja opasnost za mir u Europi i nadaju se da će mirovni sporazum iz Minska sve strane provesti do kraja, priopćio je Hrvatski sabor.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik Sabora Josip Leko sastao se s predsjednikom poljskog Senata Bogdanom Boruseviczem koji je u Zagrebu bio na inauguraciji nove hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović.

Primirje se uglavnom poštuje

Primirje na istoku Ukrajine između vladinih snaga i proruskih pobunjenika u nedjelju se se uglavnom poštuje, uz rijetke izolirane incidente koje su prijavile obje strane.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Primirje je stupilo na snagu u ponoć u skladu s dogovorom iz Minska, što je prva etapa mirovnog plana čiji je cilj okončati sukob u kojem je dosad poginulo više od 5500 ljudi u deset mjeseci.

Leko i Borusevicz istaknuli su važnost energetske neovisnosti, ocijenivši da dvije zemlje na tom području mogu značajnije surađivati.

Hrvatska unutar EU želi surađivati s Višegradskom skupinom

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Poljska bi ove godine trebala dovršiti LNG terminal i zainteresirana je da i Hrvatska realizira projekt LNG terminala na Krku te da se dva postrojenja u budućnosti povežu, rekao je Borusevicz.

Leko je dodao da Hrvatska unutar EU-a želi surađivati s Višegradskom skupinom, koju čine Poljska, Češka, Slovačka i Mađarska, što je i želja Poljske, navodi se u priopćenju.

Dvojica čelnika ponovno će se sastati početkom ožujka kada Leko putuje u službeni posjet Poljskoj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.