U Njemačkoj pokrenuta protukampanja ‘Mjesecu ponosa’

mjesecu ponosa
Foto: snimka zaslona

Njemački konzervativci i aktivisti pobunuli su se protiv woke ideologije koja se posebno ističe u lipnju koji LGBT aktivisti nazivaju “Mjesecom ponosa”. Tako su neki korisnici Twittera u Njemačkoj počeli objavljivati zastave Njemačke, umjesto zastave duginih boja, uz hashtag “#StolzMonat” (mjesec ponosa).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hashtag je vrlo brzo postao je popularan na Twitteru u Njemačkoj, a od kada se pojavio prikupio je više od 50.000 tweetova. U četvrtak je u jednom trenutku zauzeo prvo mjesto u trendovima Twittera.

Ljevica, a sve više korporativni i državni subjekti, koriste “Mjesec ponosa” kako bi izrazili solidarnost s homoseksualcima, lezbijkama, transrodnim osobama i drugim seksualnim ili rodnim manjinama. Mnoge tvrtke tada mijenjaju svoje korporativne logotipe u dugine boje u lipnju, pokreću reklame oko LGBT ponosa i prodaju proizvode s LGBT temom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međutim, po prvi su put njemački kritičari “Mjeseca ponosa” pokrenuli protukampanju. Svi koji bi radije slavili Njemačku nego “LGBTQ zajednicu” mogu izraziti svoj nacionalni ponos postavljanjem profilne slike s crnom, crvenom i zlatnom pozadinom. Osim toga, važno je koristiti hashtag “Stolzmonat” što je doslovni prijevod “Mjeseca ponosa”, prenosi ReMix News.

>Adidas se pridružio woke ludilu: Muškarac reklamira ženski kupaći kostim

Stranka Alternativa za Njemačku (AfD) promovirala je hashtag, a neki od njenih političara, uključujući Bjorna Hockea, promijenili su svoju profilnu sliku kako bi podržali trend.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.