Željko Cvrtila: Tužeći Ružu Tomašić Pupovac priznaje da je četnik?

Cvrtila
Foto: snimka zaslona

Tužeći gospođu Tomašić predsjedniku EU parlamenta za tobožnju etničku netoleranciju, Pupovac samo nastavlja niz stvarne etničke netolerancije kojom cjelokupnu srpsku zajednicu u Hrvatskoj drži taocem svog politikantstva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U kojemu dijelu predmetne izjave Pupovac prepoznaje sebe pa se našao prozvanim? Većinski dio srpske nacionalne manjine Hrvatsku smatra svojom državom, prihvaća njene zakone i nacionalne vrijednosti, mirno u njoj živi i svojim radom doprinosi zajednici. Oni se nisu prepoznali u izjavi gospođe Tomašić niti se ta izjava odnosila na njih.

No, postoje i oni koji Hrvatsku nikad nisu priznali niti će ju ikada priznati osim kao dio Velike Srbije, oni koji su na Hrvatsku izvršili oružanu agresiju, pobili na desetke tisuća Hrvata i devastirali dvije trećine hrvatskog teritorija. Usprkos tomu hrvatska država amnestirala ih je, omogućila im prava kakva nema niti jedna druga nacionalna manjina u Europi, jamči im kulturnu autonomiju i zastupnike u državnom parlamentu, a oni su i dalje “ugroženi”, i dalje potiču nacionalnu netrpeljivost koristeći sve češće retoriku kojom su prije 25 godina izazvali krvoproliće. Reakcijom na izjavu gospođe Tomašić, Milorad Pupovac jasno je dao do znanja  kojem dijelu srpske nacionalne manjine pripada.

Pupovac se u svojoj tužbi poziva na temeljne europske političke vrijednosti,  koja su ,po njemu, u Hrvatskoj ugrožena, ali propušta napomenuti svoju ulogu u kršenju istih tih vrijednosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedna od temeljenih političkih vrijednosti Europske unije osuda je svih totalitarnih režima, pa se ,primjerice, proslava navodnog ustanka u Srbu pod komunističkim simbolima nikako ne uklapa u njih.

Pupovcu to očito nije problem, kao što mu nije problem okupljanje na sličnim ideološki obojenim obljetnicama, na kojima aktivno sudjeluje držeći vatrene govore kojima u pravilu vrijeđa nacionalne osjećaje hrvatskog naroda. Okupljanja pod četničkim znakovljem, koja su sve češća na teritoriju RH, također ne smetaju ovom gorljivom antifašistu ,iako su se četnici u 2. svjetskom ratu borili na strani fašista.

Sličnim optužbama dotični se obrušio i na predsjednicu RH zbog isticanja državnih i nacionalnih simbola, iako oni također spadaju u političke vrijednosti, ne samo Europske unije, nego cijelog demokratskog svijeta. Treba li se Hrvatska odreći svoje kulturne i povijesne baštine kako bi se Pupovac osjećao sigurno?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Postoji li uopće država na svijetu koja svoje nacionalne simbole ističe sa strahom da se neki Pupovac ne uvrijedi?

Okupljanje predstavnika drugih nacionalnih manjina i potpisivanje nekakve deklaracije o nesnošljivosti kap je koja prelijeva čašu svake tolerancije i ozbiljno prekoračenje demokratskih okvira. Popustljivom politikom prema nacionalnim manjinama hrvatska država svoje većinsko stanovništvo dovodi do statusa građana drugog reda, kakvog su imali za vrijeme komunističke diktature u bivšoj Jugoslaviji.

Krajnje je vrijeme da se Hrvatska odmakne od ideologije jugoslavenstva i uistinu se pridruži demokratskim državama koje na prvom mjestu imaju razvijenu nacionalnu svijest kao temeljni preduvjet nacionalnog prosperiteta. Oni kojima smeta hrvatska nacionalna država i koji svojim propalim ideologijama podrivaju njene temelje, slobodno neka potraže neku drugu državu – neovisno jesu li Hrvati ili pripadaju nekoj nacionalnoj manjini.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mr. Željko Cvrtila, istaknuti je hrvatski stručnjak s područja kriminalistike i predsjednik Akcije za bolju Hrvatsku.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.