Ovih dana, prateći izvršne odluke predsjednika Trumpa, svjedočimo učincima koje preuzimanje odgovornosti, donošenje odluka i promjene ponašanja imaju na cijelo društvo. Državnim institucijama naloženo je da se odmaknu od rodne ideologije. Priznaju stvarnost. I promijene svoje „ponašanje“.
“Osobni doživljaj” ne mijenja stvarnost
Definirano je tko su muškarci, a tko žene, što je rodna ideologija i rodni identitet, date su konkretne upute tko treba provesti koje promjene. Određeno je da se savezne institucije i novac ne smiju više koristiti za nametanje rodne ideologije. Ova odluka potvrđuje da način na koji pojedinac „doživljava“ svoju biološku stvarnost, tu stvarnost ne mijenja. U konkretnom slučaju, ako si muškarac koji sebe ne doživljava kao muškarca, već kao ženu, to ne znači da si žena. Ti si i dalje muškarac. To znači da u srazu između stvarnosti i onog što ti „doživljavaš” ili želiš – pobjeđuje stvarnost.
>Trump zakucao rodnu ideologiju; sjetite se kako je u Hrvatsku ušla preko Istanbulske konvencije
Revolucija zdravog razuma
Izvršna odluka pod nazivom „ Obrana žena od ekstremizma rodne ideologije i vraćanje biološke istine saveznoj vladi“ prepoznaje i dužnost države da štiti istinu. I očitu stvarnost. Reakcije na ovo „vraćanje na temeljne postavke“ ili kako je to novi američki predsjednik nazvao „revolucija zdravog razuma“ su i pozitivne i negativne. Promotori rodne ideologije napadaju, bjesne, nastavljaju lagati. Očekivano. Izgubili su ugrabljenu moć upravljanja tuđim životima.
Samosakaćenje ranjivih
Ono što rastužuje su reakcije mladih, ranjivih ljudi koji su stvarno povjerovali u laž da se spol može promijeniti. I da njihov „doživljaj“ ili kako se oni “osjećaju” – mijenja stvarnost. Tužno ih je gledati kako na društvenim mrežama paničare, plaču, viču. Neke od tih djevojaka amputirale su svoje dojke. Povjerovavši lažima medija, autoritetu neetičnih liječnika i zloupotrijebljenim institucijama. Neki od tih mladića amputirali su svoja spolovila i primaju ženske spolne hormone – kako bi „postali žene“. Njihova ranjivost je vidljivija nego ikad. Samosakaćenje koje su proveli vjerujući lažima onih koji su ih iskoristili za svoju političku i/ili ideološku agendu i bogaćenje – najčešće je nepovratno. Hoće li itko odgovarati za svo zlo koje im je naneseno i/ili koje su nanijeli sami sebi?
>Hod za život ove godine u 15 gradova: ‘Glas rođenih za život nerođenih’
Stvarnost ljudskosti nerođenog djeteta
Vraćanje na biološke istine o ljudskom spolu bacilo je svjetlo na još jednu prevažnu temu: stvarnost ljudskosti nerođenog djeteta. Izvršna odredba o 2 spola definira tko je muškarac i tko je žena. I kaže :“Žensko” znači osoba koja u trenutku začeća pripada spolu koji proizvodi veliku reproduktivnu stanicu, a “Muško” znači osobu koja u trenutku začeća pripada spolu koji proizvodi malu reproduktivnu stanicu. Potvrđujući da život svakog od nas započinje začećem. Da je kod začeća određen naš spol i sve nasljedne osobine. Visina, boja kože, očiju, kose. Nadarenost za sport, glazbu i druge umjetnosti ili matematiku i tehniku. Da kao dječak ili djevojčica rastemo, kao zasebno, neponovljivo ljudsko biće u tijelu svoje majke, primajući izvana, kroz pupkovinu, samo kisik, hranu i vodu. Srce koje je 18. dan nakon začeća počelo kucati je ono isto koje i danas pumpa krv kroz naše tijelo. To dragocjeno, novo ljudsko biće treba zaštitu i ljubav. Svoje majke, oca, a onda i svih nas, cijelog društva.
“Željenost” djeteta ne mijenja stvarnost njegova postojanja
Ovu ljudsku stvarnost, baš kao i onu o dva spola, ne mijenja nečije mišljenje. Što god da netko „misli“ o tom djetetu, pa i njegova majka, ne mijenja stvarnost da je ono zasebno, jedinstveno ljudsko biće koje ima pravo na život. “Željenost” djeteta ne mijenja stvarnost njegova postojanja. A neprihvaćanje istine – i ovdje ima trajne posljedice – smrt djeteta, ranjavanje žene i tešku suodgovornost društva koje nepravdu pobačaja odobrava ili prihvaća.
Ljudskost nerođenog djeteta je neosporiva stvarnost. Mi je možemo prihvatiti. Ili poricati. A naš izbor definira našu, a ne djetetovu ljudskost.
* Mišljenja iznesena u komentarima osobna su mišljenja njihovih autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala Narod.hr.
>Markić: Što Hegseth poručuje kandidatima za gradonačelnika Zagreba?
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.