Amerikanac Thomas Eric Duncan koji je zaražen ebolom doputovao iz Liberije u SAD, umro je u srijedu ujutro u bolnici u Dallasu, izvijestila je bolnica, a prenio CNN.
Duncanu je virus ebole bio dijagnosticiran sredinom rujna i otad je bio u kritičnom stanju.
Ravnatelj bolnice, doktor David Lakey kazao je kako je Duncan primao terapiju za virus nešto više od jednog tjedna i kako su ti dani bili “veliki test za američki zdravstveni sustav” i dodao kako će liječnici i medicinsko osoblje i dalje pokušavati i raditi na prestanku širenja virusa ebole i “zaštititi ljude od te opasnosti”. Ljudi koji su bili u kontaktu Duncanom, trenutno su pod dodatnom prismotrom.
Nakon vijesti o smrti Thomasa Erica Duncana koji je bio zaražen ebolom, a koja mu je dijagnosticirana u SAD-u, savezni dužnosnici poručili su kako će SAD početi posebno provjeravati putnike čiji letovi dolaze iz zapadnoafričkih zemalja gdje se virus ebole proširio. U tzv. zonu ebole spadaju Gvineja, Sijera Leone, Liberija i Nigerija, objavio je CNN.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/cnn
Photo: abcnews.go.com
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.