Srijeda, 9 travnja, 2025
11.8 C
Zagreb
Pratite nas:

U Njemačkoj 1,6 milijuna osoba koje traže zaštitu

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Broj osoba koje u Njemačkoj traže utočište popeo se na 1,6 milijuna krajem 2016. i više je nego udvostručen u odnosu na isto razdoblje 2014., objavio je u četvrtak nove podatke Savezni ured za statistiku u Wiesbadenu.

Preko polovice svih osoba koje u Njemačkoj traže utočište dolazi iz tri zemlje – Sirije, Iraka i Afganistana.

Brojci od 1,6 milijuna osoba koje su u Njemačkoj podnijele zahtjev za azil ili uživaju izbjeglički status, treba pridodati 392.000 osoba za koje se ne može jasno utvrditi ulaze li u neku od navedenih kategorija.

Većina od 1,6 milijuna stranaca koji su u Njemačkoj potražili zaštitu su osobe s ograničenim boravišnim statusom. Krajem 2014. u Njemačkoj je boravilo 850.000 osoba koje traže zaštitu što znači da se njihov broj više nego udvostručio.

Njemački mediji istodobno govore, pozivajući se na Savezni ured za migracije, o 30.000 osoba za koje se ne zna jesu li još u Njemačkoj. Pritom se uglavnom radi o osobama kojima je odbijen zahtjev za političkim azilom.

Istodobno su troškovi za zbrinjavanje podnositelja zahtjeva za azilom i izbjeglice porasli. Kako javlja dnevnik Bild, pozivajući se na podatke Saveznog ureda za statistiku, država je za potrebe zbrinjavanja azilanta i izbjeglica 2016. potrošila gotovo 10 milijarda eura.

Najveći dio tih troškova odnosi se na plaćanje smještaja za izbjeglice. Podnositelji zahtjeva za azilom i izbjeglice osim troškova za smještaj i grijanje svaki mjesec dobivaju 354 eura za hranu, odjeću i higijenske potrepštine i uz to džeparac od 135 eura.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: hina/em

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci