Četvrtak, 13 ožujka, 2025
15.5 C
Zagreb
Pratite nas:

U Mađarsku do sada ušlo 312.000 migranata

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Mađarsku je ove godine ušlo 312.000 migranata, objavila je u ponedjeljak mađarska policija , a mađarski ministar vanjskih poslova Peter Szijjarto poručio je kako će se pritisak migranata na Europu nastaviti.

Mađarska pokrenula postupak protiv 542 osobe zbog ilegalnog ulaska u zemlju

Mađarsku granicu u nedjelju je prešlo 5925 osoba od kojih 43 iz Srbije a 5878 iz Hrvatske, kazala je Viktoria Csiszer-Kovacs, glasnogovornica policije. Od 15. rujna kad su usvojeni stroži zakoni protiv osoba koje ilegalno prelaze granice mađarsko je pravosuđe pokrenulo postupak protiv 542 osobe zbog ilegalnog ulaska u zemlju te protiv 21 osobe zbog uništavanja pogranične ograde. Od početka godina azil je zatražilo 176.168 osoba od čega 80 posto muškaraca. U toj skupini 51 posto je u dobi od 18 do 34 godine. Od početak godine u zemlju je ušlo 8600 maloljetnih izbjeglica bez pratnje odrasle osobe.

Szijjarto je u parlamentu kazao kako su dva osnovna razloga izbjegličkog pritiska na Europu, prvi što međunarodne snage koje se bore protiv Islamske države nisu postigle uspjeh i pogoršavanje stanja na ionako nestabilnom području Bliskog istoka i sjeverne Afrike zbog odluka međunarodne zajednice.

Uz obalu Andaluzije spašeno 115 migranata

S druge strane Europe je u ponedjeljak ujutro spašeno stotinu petnaest marokanskih migranata dok su u gumenim čamcima pokušavali stići do španjolske obale, izvijestio je u ponedjeljak španjolski Crveni križ.

Oko tri sata ujutro izbjeglice su u blizini andaluške obale opazili i spasili pripadnici španjolske obalne straže i službe za spašavanje. Iz Centra za spašavanje na moru za područje Tarife, Almerije i Cartagene kazali su da su od subote do ponedjeljka spasili gotovo 300 ljudi u jedanaest plovila.

Većina izbjeglica u Španjolsku pokušava ući Sredozemljem iz smjera Maroka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: fah

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci