Kršćanstvo je u Francuskoj, tokom migrantske krize koja ne jenjava pod udarom pa je tako desetak katoličkih crkava oskrnavljeno diljem Francuske razdoblju od tjedan dana u nečuvenom slučaju, serijskog anti-kršćanskog vandalizma.
U nedjelju 17. ožujka zapaljena je crkva Saint-Sulpice – jedna od najvećih i najvažnijih crkava u Parizu – ubrzo nakon mise dvanaest sati, izvještava Breitbart.
Policija je zaključila da je požar podmetnut te sada traže moguće osumnjičene. Obnova crkve od štete koju je prouzročio požar navodno će koštati nekoliko stotina milijuna eura.
U Nimesu, blizu granice sa Španjolskom Notre-Dame des Enfants oskrnavljena je na osobito odvratan način, s vandalima koji su prekrili križ s ljudskim izmetom, pljačkajući glavni oltar i svetohranište, te ukravši posvećene hostije, koje su kasnije otkrivene među hrpom smeća.
Isto tako, crkva Notre-Dame u Dijonu, na istoku zemlje, pretrpjela je pljačkanje glavnog oltara, a hostije su također ukradene, odnosno razbacane i izgažene po tlu crkve.
Na jugu Francuske, u Tarntu, mladići su obili seosku crkvu, gdje su iskrivili jednu ruku raspetoga Krista kako bi se činilo da čini nepristojnu gestu.
U periferiji Pariza, također je nekoliko crkava oskrnavljeno.
U svim opljačkanim crkvama pronađeni su očiti dokazi anti-kršćanskog djelovanja.
Portal Liberte Politique objavio je izvješće prema kojem je 80 % slučajeva skrnavljenja učinjeno nad kršćanskim crkvama, a ostalih 20 % djela su anti-muslimanskog ili antisemitskog karaktera. U izvješću je iznesen porazan podatak prema kojemu su u Francuskoj tijekom 2018. godine oskrnavljene čak dvije crkve dnevno, odnosno preko 700 crkava.
Kada je riječ o religijskog netrepljivosti, francuskom ministarstvo unutarnjih poslova zabilježilo je tek 100 anti-muslimanskih napada, 551 antisemitski čin te čak 1063 antikršćanska čina.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/Breitbart
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.