Srijeda, 16 travnja, 2025
13.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Novi kibernetički napadi pogodili zračnu luku i metro u Ukrajini

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zračna luka u Odesi i metro u Kijevu pogođeni su u utorak kibernetičkim napadima, priopćio je ukrajinski Kompjutorski tim za hitne intervencije (CERT) navodeći da se radi o novom valu hakerskih napada te da na posebnom oprezu trebaju biti prometne mreže.

“Zatražili smo od vlasnika telekomunikacijskih sustava, drugih informacijskih izvora, a prije svega prometne infrastrukture kao i korisnika interneta da se pridržavaju strogih pravila o kibernetičkoj sigursnosti”, stoji u priopćenju CERT-a.

Policija za kibernetički kriminal i ministarstvo infrastrukture objavili su da današnji napadi izgleda ne predstavljaju masovni napad. Središnja banka Ukrajine navodi da bankovni sustav normalno radi.

Zračna luka u Odesi pooštrila je mjere sigurnosti dok je metro u Kijevu izvijestio da je napadnut njegov sustav plaćanja.

“Napadnut je IT sustav međunarodne zračne luke u Odesi. Sve aerodromske službe rade po strožem režimu”, navodi uprava zračne luke.

Ukrajina, koja smatra da Rusija stoji iza hakerskih napada na njene kompjutorske sustave, pokušava uvesti nacionalnu strategiju kako bi zaštitila državne institucije i kompanije.

Moskva demantira da stoji iza tih napada.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: Hina/mr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci