Sirijska vlada priopćila je u srijedu da je ponovno preuzela kontrolu nad cestom koja povezuje Alep sa središnjom Sirijom, nakon što je u napadu miltanata Islamske države područje tog sjevernog grada, koje je bilo pod kontrolom vlade, ostalo 12 dana odsječeno od ostatka zemlje.
Državna novinska agencija SANA izvijestila je da će cesta biti ponovno otvorena za civilni promet od četvrtka ujutro.
Sirijski opservatorij za ljudska prava priopćio je da se vladine snage bore protiv Islamske države deset kilometara istočno od prometnice Hanasir u pokušaju da ju u potpunosti osiguraju.
Ta je cesta jedina veza sa zapadnom polovicom Alepa, koja je pod vladinom kontrolom, budući da glavnu autocestu sjeverno od gradova Hame i Homsa kontroliraju pobunjenici.
Islamska država pokrenula je veliki napad na tu prometnicu prije 12 dana kao odgovor na napredovanje vladinih snaga.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.