Dvojica službenika španjolske policije uhićena su na madridskom aerodromu Barajas zbog švercanja 14 kilograma kokaina iz Južne Amerike, priopćili su istražitelji u četvrtak.
Uhićeni su prošli petak u operaciji u kojoj su privedena i dvojica državljana Dominikanske Republike i jedan Kolumbijac. Istražitelji su pronašli 14 kilograma kokaina u dvostrukom dnu jedne od torbi koju su nosili. Dvojica policajaca trebala su im olakšati ulazak u Madrid.
Sva petorica trenutačno se nalaze u pritvoru, a istražitelji sumnjaju da policajcima ovo nije bio prvi ilegalni posao.
Španjolska su vrata Europe za uvoz droge koja uglavnom dolazi iz Južne Amerike, a lakše droge poput marihuane sa sjevera Afrike.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.