Papa Franjo je ovaj tjedan u audijenciju primio i sudionike plenarnog zasjedanja Papinske akademije znanosti te im se pritom obratio prigodnim riječima. Papinska akademija znanosti je najstarija znanstvena akademija u svijetu, a njen član je bio i Galileo Galilei. U svijetu znanosti ima reputaciju prestižne akademije.
Među znanstvenicima koje je Papa primio bio je i poznati britanski teoretski fizičar Stephen Hawking. Hawking je također sudjelovao na zasjedanju Papinske akademije te održao predavanje. Njegova prezentacija imala je naslov “Znanost i održivost: Utjecaj znanstvenog znanja i tehnologije na ljudsko društvo i njegove okoline”.
„S James Hartlom sa Sveučilišta u Kaliforniji, radio sam na nužnosti onoga što fizikalni (početni op.) uvjeti ranog svemira moraju imati, ako je vrijeme nije imalo granice u prošlosti. Naš model je postao poznat kao Ne-granični model. On govori da kada se vratimo prema početku svemira, prostor i vrijeme postaju nejasni, nešto poput južnog pola i površine Zemlje. Pitanje što je bilo prije Velikog praska je besmisleno prema prijedlogu Ne-graničnog modela, jer ne postoji pojam vremena na raspolaganju za odnos prema tome. To bi bilo kao da tražite ono što se nalazi južno od Južnog pola”, rekao je Hawking
Papa je potaknuo znanstvenike da ne gube nadu i da nastoje iskoristiti vrijeme koje im Gospodin daruje. Zaželjevši sudionicima uspješan nastavak zasjedanja, Sveti Otac je na njih i na njihove obitelji, zazvao obilje Božjeg blagoslova.
Izvor: narod.hr/romereports.com