Visoki sud pravde Ujedinjenog Kraljevstva donio je odluku u korist britanskih ograničenja za blokatore puberteta za djecu. Odluka je donesena nakon što je ‘transrodna’ aktivistička grupa pokušala ukinuti tu zabranu.
Visoki sud pravde Engleske presudio je da je zabrana blokatora puberteta za djecu u Ujedinjenom Kraljevstvu zakonita. U odluci od 29. srpnja, sutkinja Beverley Lang podržala je zabranu blokatora puberteta za djecu s rodnom disforijom u Engleskoj, Škotskoj i Walesu, nakon što ju je izazvala LGBT aktivistička grupa TransActual.
Presuda temeljena na istraživanju dr. Cass
“Po mom mišljenju, bilo je racionalno da prvi tuženik odluči kako je bitno usvojiti hitni postupak kako bi se izbjegla ozbiljna opasnost za zdravlje djece i mladih. Njima bi inače bili propisani blokatori puberteta tijekom tog razdoblja,” presudila je Lang.
Lang je svoju presudu temeljila na neovisnoj procjeni ‘transrodnih’ intervencija za mlade koju je naručila Nacionalna zdravstvena služba Engleske . Četverogodišnji pregled istraživanja, koji je vodila dr. Hilary Cass, jedna od vodećih britanskih pedijatara, nije pronašao dokaze koji bi potkrijepili tvrdnje transrodnih aktivista. Oni tvrde da se rodna disforija kod djece ili tinejdžera rješava ili ublažava takozvanom “rodno afirmativnom skrbi”. Ona uključuje socijalnu tranziciju, blokatore puberteta, hormone suprotnog spola i/ili operacije promjene spola.
Također je navela da nema dokaza da ‘tranzicija’ djece smanjuje vjerojatnost da će mladi s rodnom disforijom posegnuti za samoubojstvom. A upravo to tvrde zagovornici “rodnih tranzicija.” Ova otkrića podržavaju tvrdnje kritičara ‘transrodnosti’ koje se iznose već godinama.
>‘Rodne usluge’ u Britaniji pred reformom: Porazni rezultati službene revizije
Znanstveni dokaz štetnosti blokatora puberteta
“Po mom mišljenju,” objasnila je Lang, “nalazi pregleda dr. Cass o vrlo značajnim rizicima i vrlo ograničenim koristima povezanim s upotrebom blokatora puberteta, kao i preporuka da se u budućnosti NHS-ovo propisivanje blokatora puberteta djeci i mladima provodi samo u kliničkim ispitivanjima, a ne rutinski, predstavljaju snažne znanstvene dokaze koji podržavaju ograničenja u opskrbi blokatora puberteta zbog njihove potencijalne štetnosti.”
U ožujku, nakon objave pregleda, Ujedinjeno Kraljevstvo uvelo je kliničku politiku prema kojoj se neće davati blokatori puberteta djeci. Kasnije, u svibnju, konzervativna vlada dodatno je učvrstila svoju odluku. Naime, uvela je hitnu zabranu propisivanja blokatora puberteta od strane privatnih i europskih propisivača. Ovu odluku potom je osporila aktivistička grupa TransActual. Ona je lažno tvrdila da hitna naredba o zabrani blokatora puberteta za djecu nije potkrijepljena dokazima.
>Američki koledž pedijatara prozvao medicinske udruge zbog ‘guranja ludila za promjenom spola’
Zastrašujuće posljedice “promjene spola”
Međutim, osim tvrdnje da se spol može promijeniti, “transrodne” operacije i lijekovi povezani su s trajnim fizičkim i psihološkim oštećenjima, uključujući kardiovaskularne bolesti, gubitak gustoće kostiju, rak, moždane udare i krvne ugruške, neplodnost i suicidnost.
Postoje i brojni dokazi da su oni koji prolaze takozvanu “rodnu tranziciju” skloniji počiniti samoubojstvo nego oni koji nisu podvrgnuti nepovratnim operacijama. Švedska studija pokazala je da su oni koji su prošli takozvanu operaciju “promjene spola” imali 19,2 puta veći rizik od samoubojstva.
Nova studija o nuspojavama ‘transrodnih’ operacija “promjene spola” otkrila je da je 81 posto onih koji su prošli operacije u posljednjih pet godina prijavilo bolove pri normalnom kretanju u tjednima i mjesecima nakon operacije. I to uz mnoge druge nuspojave koje su se pojavile.
Najljubazniji i najbolji pristup ljudima koji misle da su drugog spola nije ohrabrivati ih u njihovoj zbunjenosti, već im pokazati istinu, piše Lifesite.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/Lifesitenews
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.