Anketa: Manje od polovice mladih u Amsterdamu prihvaća homoseksualnost

Amsterdamu
Foto: FaH

Samo 43 posto mladih u Amsterdamu prihvaća da dvoje ljudi istog spola mogu biti zaljubljeni jedno u drugo, pokazuje Youth Health Monitor 2023 općinske zdravstvene službe GGD. Dvije godine ranije, 63 posto mladih u Amsterdamu još je smatralo istospolne parove “normalnima”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Anketa u SAD-u pokazala da sve manje republikanaca i demokrata podržava homoseksualnost

Anketa provedena u srednjim školama ukazuje na pad prihvaćanja homoseksualnosti

GGD je anketirao više od 5300 učenika srednjih škola u 2. i 4. razredu u 41 školi u regiji Amsterdam-Amstelland. Utvrdili su da homoseksualnost najmanje prihvaćaju dječaci, djeca u drugom razredu i učenici srednjih strukovnih škola.

Istraživačica GGD-a Lenette Rietveld smatra da je pad prihvaćanja homoseksualnosti vrlo zabrinjavajući. Zdravstvena služba nije razmatrala moguće uzroke pada. Podaci prikupljeni za Youth Health Monitor također ne pokazuju znači li pad prihvaćanja homoseksualnosti ujedno i manje socijalne sigurnosti za LGBTQIA+ mlade ljude.

>Finska zastupnica Päivi Räsänen koja je završila na sudu zbog istine o homoseksualnosti: Želim da moj slučaj ohrabri kršćane da koriste svoju slobodu

Anketa je pokazala i sve veći (negativni) utjecaj društvenih mreža na mlade

Ostali rezultati Monitoringa zdravlja mladih ukazuju da se tinejdžeri općenito osjećaju manje zdravima i pod većim stresom. Sve je više mladih u opasnosti od problematične upotrebe društvenih mreža. I više tinejdžera prijavljuje da su bili izloženi maltretiranju, osobno online. Djevojčice postižu lošije rezultate od dječaka u gotovo svim aspektima mentalnog zdravlja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Amsterdamski GGD jedini je postavljao pitanja o homoseksualnosti, prenosi NL Times.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.