Iako je Köln bio u središtu pažnje novogodišnje noći zbog niza seksualnih delikata i nasilja počinjenih nad Njemicama od strane imigranata, malo je poznato da se prošle godine dogodilo mnogo sličnih slučajeva i u susjednoj Austriji. Novi policijski izvještaji pokazuju da se situacija nije promijenila od prošle godine, dapače, bilo je još više slučajeva seksualnog zlostavljanja, nasilja i napada počinjeno u cijeloj zemlji, prenosi austrijski http://derstandard.at/2000050118029/Weitere-Anzeige-wegen-sexuellen-Uebergriffs-in-Salzburg?dst=t.co” target=”_blank”>Der Standard
U gradu Salzburgu, 31-godišnja žena iz Njemačke je rekla da je bila seksualno zlostavljana od strane afganistanskog useljenika. Prijatelji žene su spriječili imigranta od daljnjeg napada na ženu i pozvali policiju. Policija je smjestila čovjeka u kliniku, zbog njegove opijenosti, a zatim u zatvor, gdje je čeka mogući progon.
Na području Tirola, 11 žena je došlo policiju tvrdeći da su bili napadnute od stranaca na glavnoj tržnici u Innsbrucku. Žene kažu da su napadači bili crnokosi s kratkim bradama i imali “južnjački izgled” – izraz koji se koristi u Njemačkoj i Austriji kako bi opisali ljude iz Sjeverne Afrike.
Dvije žene su fotografirale te ljude svojim mobilnim telefonima, ali zato što je bio mrak policija ne može potvrditi njihov identitet.
Što je Taharrush – arapska „igra“ grupnog silovanja koja se dogodila u Kölnu i Austriji?
Policija opisuje napade kao koordinirane i slične onima u Kölnu prošle godine kad je skupina muškaraca izdvojila žene, okružila i seksualno ih napastovala u igri „silovanja“ poznatoj kao “Taharrush” na Bliskom istoku i Sjevernoj Africi.
Taharrush gamea (arapski تحرش جماعي taḥarruš ǧamāʿī dosl. “kolektivno zlostavljanje”) je oblik skupnog seksualnog zlostavljanja koga počinitelji vrše tijekom javnih masovnih okupljanja, kao što su ulični prosvjedi, koncerti, festivali i sl.
Izraz se prije svega odnosi na arapske zemlje i Sjevernu Afriku, te opisuje pojavu u kojoj počinitelji spontano ili organizirano seksualno zlostavljaju prije svega ženske osobe dodirujući im genitalije, trgajući im odjeću i konačno mogućim grupnim silovanjem. Počinitelji pri tome stvaraju dva lanca kojima okružuju žrtvu – unutrašnji, čiji članovi zlostavljaju žrtvu, te vanjski, koji za cilj ima spriječiti žrtvine prijatelje, pratitelje ili druge namjernike da joj pruže pomoć.
Motivi, osim zadovoljavanja požude, mogu biti i imovinske prirode, pa taharrush zna uključivati i razbojničku krađu, a ponekad se spekulira da ima vjerske, ideološke ili političke motive, odnosno da se primjenjuje kao svojevrsna kolektivna kazna prema ženama za koje se smatra da odijevanjem, ponašanjem ili na neki drugi način krše običaje zajednice ili predstavljaju njenog neprijatelja.
Prije Silvestrova, vlasti glavnog grada Beča predale su ženama preko 6.000 “alarmnih signalizatora” u obliku http://www.breitbart.com/london/2016/12/21/police-hand-6000-rape-alarms-new-years-migrant-attacks” target=”_blank”>privjesaka za odvraćanje napadača. Nije poznato jesu li ti alarmi bili u mogućnosti zaustaviti bilo kakve seksualne napade, iako su slučajevi seksualnog zlostavljanja u austrijskoj prijestolnici bili ove godine minimalni, sa samo tri prijavljena slučaja.
Izvor: narod.hr/derstandard.at
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.