Neka druga petokraka?

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

22. ožujka 1993. Škabrnja – zašto su IX. bojna HOS-a i Marko Skejo legende Domovinskog rata?

Prascic – 22.03.2018.

E sad će vam oni reći ovako: petokraka je prihvatljiva i poznata po dobru, osim nekih zločina nakon 1945. (zločine prije 1945. ne računamo jer eto kvare nam proračun), a treba napraviti razliku od Domovinskog rata. To nije ista petokraka. A za dom spremni je uvijek isti. Prima facie simbol mržnje. I sad mi zblenuto gledamo i ne znamo što učiniti. Jer oni su argumentima potučeni, a i dalje fanatično ustraju.
Jugoslavija je ista država od 20-ih godina sve do 90-ih godina. Mijenjala se samo vlast. U 2.svjetskom ratu na papiru je i dalje postojala i proglašena okupiranom uz pomoć domaćih pomagača, marioneta i kvislinga. U prijevodu Hrvatska nije smjela postojati. Petokraka, ista koju su komunisti istaknuli na svoja čela i na čela boraca za radnička prava pod patronatom i ideološkim ciljevima komunističke partije (dakle radnički pokret je neprihvatljiv i prima facie simbol mržnje ako se vodimo kriterijem postavljenim za ustaše), ista koju su naši komunisti i antifašisti imali, jer su je od komunista dobili na čelo, jer su prvi antifašisti bili komunisti i jer su komunisti vodili cijelu antifašističku borbu i nametali ideale Sovjetskog Saveza (SS, kako prikladno)… ista država, ista vojska (samo sljedeća generacija, iako je čak bilo i živih boraca iz Drugog svjetskog rata koji su se u sustavu održali sve do 90-ih. Oni najmlađi. Iste oznake, ista imena države i vojske… sve isto. I kažu oni – TO JE DRUGA PETOKRAKA… To nije Titova… ne, nego čija? Mislim stvarno…

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.