Petak, 17 siječnja, 2025
1.1 C
Zagreb
Pratite nas:

Neka prof. Barić pokaže svoj životopis i znanstvene reference

Podijeli

Komentar na članak

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Riječka profesorica koja je vršila pritisak na Ustavni sud za vrijeme referenduma želi postati ustavna sutkinja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

3,14 – 18. 02. 2015.

Neka gospođa(?) profesorica, javno obznani svoju molbu i svoj curriculum te neka navede neki značajan znanstveni časopis u inozemstvu (bez tzv “regiona”) gdje je objavila neki svoj znanstveni rad. Također neka navede broj citata u inozemnom znanstvenom tisku. Kad to obijavi pasti će neke maske kao i kod čuvenog profesora Ive Josipovića, za kojega smo otkrili da kao znanstvenik čak ne govori fluentno engleski jezik.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U nastavku citiram prof dr. Matka Marušića:

“Profesori Pravnoga fakulteta nemaju međunarodno vidljivih publikacija, što je ključni uvjet za postizanje titule, posla i odgovornosti sveučilišnog profesora. Njihova je pravna znanost na razini koja ne može izdržati ocjenu međunarodnih stručnjaka, i oni su odlučili da se time ne će gnjaviti: imaju svoje časopise (kao – znanstvene) i tamo publiciraju (pritom zarađuju dodatni novac, ali to je sitniš u usporedbi s drugim izvorima novaca). Negdje 2008. „Jutarnji list” je donio veliki članak pod naslovom „Krah hrvatske povijesne i pravne znanosti”, dakle rečeno nije moja ocjena (prof.dr M.M. op 3.14). Na taj članak je odmah, u istom listu, reagirao tadašnji dekan Pravnoga fakulteta u Zagrebu u članku pod naslovom „Nas ne zanima publiciranje u inozemstvu”.
Ako tko slučajno pomisli da publiciranje sveučilišnih profesora „u inozemstvu” možda i nije prevažno, moram ga odmah (kratko) poučiti: znanost je vlasništvo cijeloga čovječanstva, a „publiciranje u inozemstvu” način je prenošenja nove znanstvene spoznaje – cijelom čovječanstvu. No, pravi časopisi ne objavljuju bilo što, nego prispjela izvješća prolaze proces anonimne, stroge i vrlo stručne recenzije (ocjene) vrijednosti ponuđene nove informacije: koliko je nova, koliko je važna i koliko je znanstveno utemeljena.
Ne može, dakle, biti da sveučilišne profesore „ne zanima publiciranje u inozemstvu”, jer je to ključni dio njihove definicije! No, oni su sebi napravili sustav iznimnoga domaćega ugleda i iznimno visokih plaća, te iznimno nikakvih odgovornosti pa im u svrhu toga fenomena publiciranje u inozemstvu – doista i ne treba.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: Narod.hr
Photo: screenshot

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci