Balenović: outsourcing – nova riječ za pljačku, otkaz i siromaštvo!

Foto: narod.hr

Predsjednica udruge „Zviždač“ Vesna Balenović u svom je priopćenju poručila građanima da ako još nisu, da u preostala tri dana potpišu peticiju protiv izdvajanja pratećih djelatnosti iz javnog sektora jer bi, kako ističe, poslove pratećih djelatnosti u javnim i državnim ustanovama dobili odabrani i podobni, novokomponirani poduzetnici.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Provizije bi dobili politički i poslovni moćnici, a manje plaće za više rada, otkaze, strah, zlostavljanje i nesigurnost dobili bi radnici“, napomenula je Balenović te dodala kako inicijativa sedamnaest ujedinjenih sindikata predstavlja snagu koja se jedina organizirano suprotstavila novoj pljački građana Republike Hrvatske i zato tu inicijativu podupire.

Balenović je napomenula kako su hrvatski građani navikli da ih „vodeće političke elite sustavno i kontinuirano pljačkaju“ te kako će „doživotno snositi posljedice sulude ideje o 200 odabranih obitelji i brzopoteznoj privatizaciji u kojoj su novopečeni biznismeni preko noći protuzakonito zgrnuli milijarde“.

„Nije bilo dovoljno pljačke pa vladajući dolaze s novim bjelosvjetskim idejama, kako dodatno pokrasti one kojima plaća i onako ne prelazi 2000 kuna i kako još više povećati vojsku očajnih, gladnih i nezaposlenih“, smatra Balenović te tvrdi kako su u svojoj „pokondirenoj prepotenciji“ zaboravili na hrvatski jezik.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Umjesto hrvatske riječi pljačka, otkaz i siromaštvo koriste famoznu i duboko intelektualnu riječ outsourcing – valjda su vladajući mislili da će ovaj priprosti hrvatski narod pomisliti, kako je to sigurno nešto jako dobro, čim je strano i tako vješto i znalački izgovarano iz usta naših ministara“, tvrdi Balenović.

Balenović ističe kako „nije istina da je Država loš gospodar, pa se zato prateće djelatnosti moraju prepustiti privatnicima“, već da „loši mogu biti samo političari i oni pojedinci, koje takvi političari imenuju“.

„Nije točno, niti da se radi o poslovima koje postojeći direktori i ravnatelji u svojim ustanovama, nikako ne znaju, niti uspijevaju racionalnije organizirati. Najčešće su u pitanju jednostavni poslovi čišćenja, pranja, peglanja, pripreme hrane i pića, prijevoza i zaštite, na kojima radi 26.500 ljudi, a od kojih živi 100.000 duša“, tvrdi Balenović te napominje kako je, kada je upozoravala u INI za iste stvari, dobila trenutni otkaz.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Kada sam u INI tvrdila da je previše plaćati privatnicima 156 milijuna kuna godišnje, za prijevoz naftnih derivata od rafinerija do skladišta i benzinskih postaja, da za te iste novce kupe nove cisterne i ostvare uštede kroz vlastiti jeftiniji prijevoz, dobila sam trenutno izvanredan otkaz“, rekla je Balenović.

„Direktoru Tomislavu Dragičeviću i Slavku Liniću bilo je jasno da se nabavom vlastitih cisterni, više ne bi moglo ucjenjivati privatne prijevoznike kako bi mogli voziti za INU i od njih uzimati 10 do 20 posto provizije. Tu se radilo o godišnjoj proviziji od 15 do 30 milijuna kuna. Tim novcem punili su se stranački crni fondovi, inozemni računi političara po Trstu i drugi financijskim oazama i direktorski džepovi“, zaključila je Balenović.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.