Natječaj za Zlatni rat poništen u samo 4 dana – zašto premijer ne pokazuje istu efikasnost u istraživanju kriminala SDP-a i HNS-a?

Foto: fah

Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture priopćilo je u ponedjeljak da je nakon upravnog nadzora poništilo odluku o dodjeli koncesije za plažu Zlatni rat u Bolu na Braču.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon što je Županijska skupština dodijelila koncesiju zagrebačkoj tvrtki Sport B, Boljani su nizom prosvjednih akcija zatražili poništenje te odluke, a premijer Andrej Plenković zatražio je upravni nadzor. Osnovano je stručno povjerenstvo za obavljanje upravnog nadzora nad postupkom dodjele koncesije za gospodarsko korištenje pomorskog dobra na plaži Zlatnom ratu u Bolu.

Stručno povjerenstvo Ministarstva mora, prometa i infrastrukture provelo je upravni nadzor nad postupkom dodjelom koncesije za gospodarsko korištenje pomorskog dobra na plaži Zlatni Rat u Bolu te je donijeto rješenje kojim se poništava Odluka Županijske skupštine Splitsko-dalmatinske županije od 18. travnja, o dodjeli koncesije za gospodarsko korištenje pomorskog dobra na plaži Zlatni Rat u Bolu.

Još prije iz tvrtke Sport B objavili su da odustaju od koncesije. Oni pak tvrde da je dokumentacija bila dostavljena na propisan način te da se temeljila isključivo na gospodarskim kriterijima, a od koncesije su odustali zbog stalnih medijskih i političkih pritisaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Od osnivanja stručnog povjerenstva do poništavanja odluke prošlo je samo četiri dana.

Može li se nešto slično primijeniti i na repovima koje su HNS-ovi ministri u Milanovićevoj Vladi ostavili iza sebe, ali i SDP-ovi?

Pročitajte kako Mrak Taritaš opravdava obnovu u Gunji za 1700 € po kvadratu!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U emisiji Bujica objavljeni su nedavno dokumenti koji pokazuju da je HNS-ova Anka Mrak-Taritaš, bivša HNS-ova ministrica, donijela cijeli niz spornih odluka o obnovi kuća stradalim mještanima Gunje, Rajeva Sela i drugih područja koje su se svojedobno našla na udaru poplava. Kvadrat obnove odabranim izvođačima plaćan je po čak 1.700 eura za kvadrat.

Nasljeđe SDP-ovog ministra Tihomira Jakovine – Zašto rastu poticaji i uvoz hrane, a opada proizvodnja?

Tihomir Jakovina, bivši SDP-ov ministar poljoprivrede u vrijeme Vlade Zorana Milanovića, koji je iza sebe ostavio brojne repove, svoj je mandat odradio do kraja, a do danas nije pokrenut niti jedan postupak kojim bi se utvrdila kaznena ili neka druga odgovornost.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jedino je nakon otkrivene afere u Hrvatskim šumama i ugovorima koji su čelništvu ove tvrtke jamčili visoke bonuse, Jakovina odustao od kandidature za izbore za Hrvatski Sabor u rujnu 2016. tvrdeći da u svome radu nije činio ništa protivno zakonima, niti se protiv njega zbog njegovih postupanja vode ikakvi postupci. “Međutim, u ovom trenutku izložen sam napadima koji se koriste da se dovede u pitanje ne samo moj integritet, već i vjerodostojnost politike stranke koje sam član, SDP-a”, ustvrdio je lani Jakovina.

Iako SDP nije na vlasti već više, korupcijski repovi bivšeg ministra poljoprivrede izranjaju na površinu i danas.

Pročitajte kako se Milanovićeva Vlada “borila protiv korupcije”!

Grubo narušavanje nacionalne sigurnosti, prijevara i sramota koju je Ante Kotromanović (SDP) stvorio skandaloznom kupovinom i remontom vojnih zrakoplova MIG 21, za čiju je nabavu izdvojeno 132,9 milijuna, do danas također nije ispravljena. Milanovićev ministar obrane uz nekretnine u neredu, nagomilao je kilometre tkanine za časničke odore uz brojne druge nepravilnosti što je utvrdila Državna revizija, letio je i za Lošinj u vrijednosti više od 28.000 kuna. Za taj let Povjerenstvo za sprječavanje sukoba interesa zaprimilo je prijavu, a Kotromanović je odbio javno objasniti svoj besplatni let privatnim zrakoplovom.

Ministar Kotromanović nije prvi put o trošku Rusa boravio u vojarni Kovčanje. U medijima se moglo pročitati kako je let Kotromanovića i njegove obitelji na Lošinj platio Mihajlo Perenčević, predstavnik ruskog kapitala u Jadranka Hotelima Lošinj i zainteresirani kupac ratne luke “Kovčanje” na Lošinju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rastom Vrdoljakove političke moći rasla je i dobit Prvog plinarskog društva!

Osječanin Pavao Vujnovac, koji se 2006. zaposlio u Prvom plinarskom društvu (PPD) u Vukovaru kao savjetnik za prodaju, rekao je za Jutarnji list da kad se javio na natječaj, o plinskom biznisu nije puno znao. Vlasnički PPD preuzima 2010. godine.

Otvaranje tržišta plinom Vujnovac bilo je na kraju mandata ministra Đure Popijača, no, puna liberalizacija tržišta plina, priznaje Vujnovac, nastupila je u vrijeme kada je na čelu ministarstva gospodarstva bio HNS-ovac Radimir Čačić, kojeg je naslijedio također HNS-ovac Ivan Vrdoljak. Prvo plinarsko društvo liberalizacijom tržišta postalo je jedan od najvećih igrača na hrvatskom plinskom tržištu nakon što su potpisali partnerstvo s ruskim Gazpromom.
Pavao Vujnovac, vlasnik i direktor PPD-a prijatelj je s HNS-ovim Ivanom Vrdoljakom iz školskih dana. Vujnovac je istaknuo više puta svoje prijateljstvo s Vrdoljakom, ali negira da je za njegov uspjeh zaslužan prijatelj Vrdoljak.

No, Vujnovca i Vrdoljaka ipak veže i plin. Baš poput poslovnjaka Vujnovca, i bivši ministar Vrdoljak plinom se rado bavi, za mandata snažno gurajući projekt istraživanja mogućih novih nalazišta nafte i plina u hrvatskom Jadranu, navodi Forbes.

Mediji su se zadnjih godina zanimali za vlasničku strukturu Prvog plinarskog društva (PPD), koji na plinu ostvaruje stotine milijuna kuna prihoda, a koje je dodatno procvjetalo usporedo s Vrdoljakovim političkim usponom. “Jednako tako, valjalo bi provjeriti i pogovor kako ministar Vrdoljak PPD-u iznajmljuje svoje lokale u blizini jednog zagrebačkog hotela”, pitao se kolumnist Ivica Šola.

Što se krije iza sastanka Vesne Pusić i Andreja Plenkovića?

Sjećate li se HNS-ove Vesne Pusić? Udruga U ime obitelji prva je odlučila pokrenuti peticiju putem koje su građani mogu izraziti svoje nezadovoljstvo odlukom Vlade da pruži potporu Vesni Pusić za kandidaturu za glavnu tajnicu UN-a. U pismu upućenom predsjednici Kolindi Grabar – Kitarović, predsjedniku Vlade Tihomiru Oreškoviću, prvom potpredsjedniku Vlade Tomislavu Karamarku i potpredsjedniku Vlade Boži Petrovu, podsjetili su tada da je Ministarstvo vanjskih poslova, za vrijeme dok je Vesna Pusić bila ministrica, dodijelilo novac udruzi Documenta na čelu čijeg je upravnog odbora njezin brat Zoran Pusić, pozvavši Hrvatsku vladu na „odlučnu borbu protiv svih oblika korupcije“ i „prekid s nagrađivanjem onih koji neprofesionalno obavljaju svoj posao“.

Hoće li se konačno nešto pokrenuti, pa da i ove afere dobiju svoj kraj?

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.