Čović s čelnikom američkih Hrvata Rukavinom, potpora izmjeni izbornog zakona u BiH

FaH

Predsjednik krovne udruge Nacionalne federacije američkih Hrvata (NFCA) Steve Rukavina podržao je izmjene Izbornog zakona koje bi omogućile da Hrvati iz BiH postanu jednakopravni u toj zemlji te je u razgovoru s hrvatskim članom BiH Predsjedništva Draganom Čovićem najavio snažno lobiranje kod vlasti u Sjedinjenim Državama  za potporu tim reformama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako je priopćeno iz ureda hrvatskog člana BiH Predsjedništva, izborni zakon prepoznat je ključnim u kontekstu nužnosti izgradnje jednakopravnosti Hrvata s druga dva naroda i punog poštivanja njihovog prava na autonoman izbor vlastitih političkih predstavnika i ravnopravno suodlučivanje u institucijama sustava.

„Stoga su njegove izmjene crvena linija ispod koje Hrvati u BiH neće ići, u čemu stranke okupljene oko Hrvatskog narodnog sabora uživaju punu potporu NFCA kao krovne asocijacije Hrvata SAD-a“, navodi se u priopćenju.

Tekst je objavljen nakon sastanka Čovića i Rukavine kojemu je nazočio i Antun Babić, umirovljeni generalni konzul Republike Hrvatske te član Hrvatskog diplomatskog kluba.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Steve Rukavina istaknuo je čvrstu potporu hrvatskim političkim predstavnicima u BiH u zahtjevima za političkom i društvenom ravnopravnošću Hrvata u BiH, te izrazio punu solidarnost s  problemima s kojima se suočavaju.

„U tom cilju najavljen je intenzivniji nastup prema tijelima izvršne i zakonodavne vlasti SAD-a u cilju njihovog detaljnog upoznavanja s navedenom problematikom i zagovaranje politika koje će unaprijediti poziciju hrvatskog naroda u BiH“, navodi se u priopćenju.

NFCA će pozvati i druge organizacije hrvatskog iseljeništva koje djeluju u SAD da podrže legitimne zahtjeve za rješavanje hrvatskog pitanja u Bosni i Hercegovini, navodi se..

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sugovornici su, prema priopćenju, razgovarali i o nizu gospodarsko-investicijskih projekata važnih za unapređenje razvojnih perspektiva BiH i opstanak hrvatskog naroda na njegovim stoljetnim ognjištima u Bosni i Hercegovini, kao i projektima koji imaju za cilj bolje povezivanje i suradnju Hrvata BiH s njihovim iseljeništvom u SAD-u.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.