Nakon Vojnića i Benkovca u Ogulinu je u nedjelju osnovan treći ogranak Demokratskog saveza Srba, a prema odluci Glavnog savjeta te političke stranke, osnovane ljetos, nastavit će se s osnivanjem stranačkih odbora, izvjestila je stranka u utorak.
Za predsjednika GO DSS-a Ogulin izabran je Siniša Ljubojević, zamjenik župana Karlovačke županije, te bivši dobro pozicionirani član SDSS-a s kojim se razišao prije više od godinu dana, tijekom kampanje za prošle parlamentarne izbore.
Demokratski savez Srba u Ogulin će, kako piše u priopćenju, tražiti ravnomjerno ulaganje u sva naselja ovog kraja, jer kao tvrde “očigledno da se u infrastrukturi primjećuje etnička granica”.
Pitanje vodoopskrbe, asfaltiranja nerazvrstanih cesta, te zapošljavanje pripadnika srpske zajednice u državnoj upravi i državnim poduzećima bit će prioriteti stranke na lokalnoj razini, a DSS će “aktivno sudjelovati svim pitanjima koja su u interesu svih građana Ogulina”.
Izabrano je i Predsjedništvo, te usvojen Plan rada, a tajnik stranke Mićo Zatezalo rekao je Hini da za sada ogulinski ogranak DSS-a ima 19 članova, a slijede nova učlanjenja.
“Najviše će biti mladih ljudi i osoba koje se do sada nisu pozicionirale u politici ili su izašli iz stranaka SDSS-a, SDP-a i HNS-a”. Prema njegovim riječima u Ogulinu se postigla određena ozbiljna razina statusnih prava Srba, što treba zadržati i dalje razvijati, kako bi se što bolje integrirali u društvo.
Zamjenik predsjednika Đorđe Višnić poziva sve članove da nastave s afirmacijom DSS-u Ogulinu. Najavio je sudjelovanje stranke na lokalnim izborima, a uvjeren je da će “imati zamjenika gradonačelnika i najmanje dva vijećnika”.
DSS je osnovan ljetos, predsjednik je Jovica Radmanović, zamjenik Srđan Milaković, a glavni tajnik Nebojša Manojlović. To je vodstvo pri osnivanju kritiziralo političke predstavnike Srba u Hrvatskoj zbog “neoprostivih pogrešaka”. Milaković je tada rekao da je zbog tih pogrešaka u Hrvatskoj sve manje Srba, a da i oni “nemaju povjerenja u svoje institucije, ne glasaju, ne izlaze na izbore i nema ih na manjinskim listama”. Odgovornim za to smatra Samostalnu demokratsku srpsku stranku (SDSS), za koju je ustvrdio da je “autokratski vođena i odnarođena stranka, zbog koje Srbi u Hrvatskoj moraju zaštititi svoj kulturni identitet i prestati biti predmet političke trgovine”.
Tekst se nastavlja ispod oglasa