(FOTO) Pulska djeca i policija utrkom obilježili dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Foto: fah

Nekoliko stotina djece i policajaca sudjelovalo je u srijedu u Puli u utrci “Trkom protiv nasilja”, kojom su PU istarska i Vijeće za prevenciju kriminaliteta Grada Pule obilježili Dan ružičastih majica – nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pulski gradonačelnik Boris Miletić poručio je da u Puli nema mjesta nikakvoj vrsti nasilja.

“Pomažimo jedni drugima i budimo si velika i snažna podrška i potpora. Samo zajedno, samo zajednica može spriječiti nasilje i siguran sam da ćemo tim putem svi zajedno živjeti u još ljepšoj Puli“, istaknuo je.

Istarski župan Valter Flego zahvalio je svima koji su se odazvali ovoj vrijednoj akciji, koja “šalje poruku ljubavi i školske kolegijalnosti”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Naglasio je da svako nasilje treba prepoznati na vrijeme te ga uvijek spriječiti.

Policajci iz svih policijskih postaja u Istri su s učenicima petih razreda osnovnih škola s pulskog područja protrčali središtem grada noseći ružičaste majice, a umjesto startnih brojeva na majicama su imali poruke protiv nasilja.

Te su poruke učenici su izradili u školama zajedno sa svojim profesorima, koji su im održali i prigodna predavanja o problematici vršnjačkog nasilja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U Hrvatskoj se šestu godinu zaredom posljednje srijede u veljači obilježava Dan ružičastih majica, a ta ideja o obilježavanju dana protiv vršnjačkog nasilja prvo se 2007. pojavila u Kanadi, s ciljem povećanja svijesti građana o ovom problemu.

Naime, dječak koji je došao u školu u ružičastoj majici, u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao je žrtva vršnjačkog nasilja te su u znak podrške tom dječaku njegovi školski kolege također odjenuli ružičaste majice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.