Glavni ravnatelj policije o aferi ‘SMS’: ‘Posebna skupina istražuje curenje podataka’

Foto: Fah

Ravnatelj policije Nikola Milina izvijestio je danas u Mariji Bistrici da je osnovana posebna radna skupina koja istražuje kompromitaciju posebnih dokaznih radnji u aferi SMS i u slučaju elitne prostitucije iz 2011. godine. To je slučaj u kojem je u DORH-u ‘nestao’ spis.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Turudić potvrdio da svjedočenja prostitutki nisu ‘izgubljena’ – Je li se imena klijenata koristilo za političke ucjene?

“Budite uvjereni, hrvatska policija će napraviti sve što je u njenoj nadležnosti. Moram naglasiti da nikada nije bilo nikakvih političkih pritisaka što se tiče rada hrvatske policije. Pa i u ovom zadnjem slučaju hrvatska policija je promptno reagirala odmah kad je došlo do kompromitacije posebnih dokaznih radnji. Radimo kriminalističko istraživanje i o svemu ćete biti upoznati”, rekao je Milina koji je na novinarsko pitanje je li još 2011. bilo istrage odgovorio da su sve komunicirali na saborskom odboru.

“Hrvatska policija je tada sve informacije do kojih je došla u operativnom radu dostavila tada nadležnom državnom odvjetništvu. Tako da ćemo i sada u suradnji s odvjetništvom ponovno dostaviti sve te operativne informacije koje imamo”, odgovorio je Milina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjetimo, nakon što je objavljeno da u arhivi DORH-a nedostaje spis o curenju informacija u slučaju prostitucije iz 2011. godine, pojavila se informacija da je nestalo i 11 stranica iz spisa koji se o tom predmetu vodio na Općinskom sudu u Zagrebu. Sudac Ivan Turudić potvrdio je da su iskazi prostitutki na 11 stranica sudskog spisa iz 2011. pohranjeni u zagrebačkom Županijskom sudu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.