“Dulje vrijeme postoji trend pada rejtinga većih stranaka i rast potpore Živom zidu što je dokaz apatije građana i njihovog bunta. Živi zid će doći u probleme kad bude trebao svoje ‘parole’ formirati u konkretna rješenja”, izjavio je politički tajnik mosta Nikola Grmoja komentirajući u Studiju 4 najnovije rezultate Cro Demoskopa.
Cro Demoskop: Živi zid i Neovisni za Hrvatsku rastu, Most na četvrtom mjestu najpopularnijih
Dodao je kako Živi zid želi ostati u oporbi – zazivaju veliku koaliciju SDP-a i HDZ-a, koja po Grmoji nije nemoguća. Lakše je iz oporbe kritizirati, dodao je. Smatra da je populizam u Hrvatskoj prisutan već duži niz godina kroz vladanje dviju velikih stranaka što je razlog da birači biraju radikalnija rješenja. “Ne smatram da je to dobar put, ali ako birači tako biraju – to poštujem”, kazao je. Istraživanja politologa pokazala su, dodao je, da Most nije bio populistička, nego centrističko-reformska opcija.
Odgovarajući na pitanje o mijenjanju izbornog zakona i prava glasa manjinskih zastupnika kada je riječ o ključnim nacionalnim zakonima Grmoja je kazao kako je stav Mosta da je “neprimjereno da političke stranke i stanačka vodstva daju upute o tome kako će se građani izjasniti na referendumu – radi se o svojevrsnom sukobu interesa”. Most će čekati da im građani sami daju impuls kakav politički sustav žele. Podsjetio je da je Most i sam pokrenuo inicijativu za tri preferencijska glasa.
“U Hrvatskoj postoji dio građana koji je nezadovoljan položajem Hrvatske u EU-u, a svi moraju biti nezadovoljni načinom na koji se naši političari u EU nisu borili za opći interes nego za svoju sinekuru u Bruxellesu”, komentirao je Grmoja stav Živog zida da bi Hrvatska trebala izaći iz EU-a.
Cijeli prilog pogledajte u videu:
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/hrt



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.