HRT ovršio Sandru Benčić zbog neplaćanja pretplate

benčić
Zagreb, 14.09.2021. - Hrvatski sabor, konferencija za medije Kluba zastupnika Zeleno-lijevog bloka na kojoj su najavljeni prioriteti u radu kluba u jesenskom zasjedanju. Na fotografiji Sandra Benčić. foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

Hrvatska radiotelevizija zastupana po ravnatelju Kazimiru Bačiću poslala je ovrhu Sandri Benčić, saborskoj zastupnici ekstremno lijeve stranke Možemo. HRT je u postupku ovrhe uz Bačića zastupala odvjetnica Dora Hanžeković Žuža, kćer pokojnog odvjetnika Marijana Hanžekovića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sandra Benčić naime ima neplaćene HRT pristojbe u razdoblju od srpnja do prosinca 2020. godine.

Ona je prema podacima iz ovrhe, prestala plaćati HRT pristojbu u mjesecu koji je prethodio njenom ulasku u Sabor. Pristojbu je nastavila neplaćati i nakon što je ušla u Hrvatski sabor.

Mediji joj tepaju kao mogućoj novoj premijerki

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Podsjetimo, na dan lokalnih izbora u Zagrebu, u 23 sata i 7 minuta, dok prebrojavanje nije bilo ni gotovo, N1 je objavio članak “Je li Sandra Benčić buduća premijerka Hrvatske?”, kojega je prije ponoći prenio i poslovni.hr. Iduća dva dana gotovo svi mediji su ili prenijeli sugestivni članak N1 ili pripremili svoju verziju istog članka, da bi u srijedu Globus ustvrdio kako bi stranku Možemo na predsjedničkim, parlamentarnim i europarlamentarnim izborima 2024., “ako ne bude iznenađenja, trebala voditi Sandra Benčić. Ali to je već druga tema”.

Ona je javnosti najpoznatija kao jedna od čelnih ljudi ljevičarske i LGBT nevladine organizacije Centar za mirovne studije koja se između ostaloga bavi lobiranjem u području sigurnosne politike.

Tko je Sandra Benčić?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Benčić je članica raznih nevladinih organizacija najmanje od 24. godine života, a jedan od najranijih zapisa o njoj može se naći u izvještaju Europskog pokreta u Banatu iz 2002. godine, kada je u Srbiji u Zrenjaninu govorila o “Utjecaju koncepta nacionalne i osobne sigurnosti po pitanjima ljudskih prava u bivšim Jugoslovenskim republikama” i to kao predstavnica Centra za mirovne studije.

>Plenkoviću žao što predsjednica Vrhovnog suda nije postala Ksenija Turković bliska Sorosu

Iste je godine sudjelovala u prvoj homoseksualnoj povorci u Hrvatskoj koji je bio organiziran u Zagrebu, a njegovi organizatori bili od Georgea Sorosa financirani Klub za net.kulturu MaMa (Multimedijalni Institut) i Centar za mirovne studije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osim 2002., Benčić je u Srbiji bila i 2017. godine, kada je sudjelovala na panelu “Prekid straha: što civilno društvo može učiniti da spasi odgovornost upravljanja sigurnošću u vrijeme straha?” Beogradskog centra za sigurnosnu politiku. Glavna tema tog panela bila je “Oživljavanje demokratskog nadzora u sigurnosnom sektoru”.

Zbog referenduma o braku Benčić htjela dr. Markić zabraniti nastupe u medijima

Godine 2013. u Hrvatskoj je organiziran referendum o braku na kojemu se 66% birača izjasnilo se ZA ustavnu zaštitu braka kao zajednice žene i muškarca, unatoč agresivnoj kampanji nevladinih organizacija i medija protiv organizatora iz udruge U ime obitelji.

Tijekom kampanje protiv referenduma o braku Gordan Bosanac iz Benčićkinog Centra za mirovne studije iznosio je u medijima niz neistina i o udruzi U ime obitelji i o dr. Željki Markić. Metodologija kampanje protiv referenduma o braku sastojala se u etiketiranju, stigmatiziranju i blaćenju neistomišljenika, dok su i Bosanac i Benčić izbjegavali svaku argumentiranu raspravu o tome kakav utjecaj redefiniranje braka kao zajednice žene i muškarca ima na djecu i društvo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Rezultat referenduma toliko je pogodio Sandru Benčić da je dvije godine kasnije na panelu “Neotradicionalizam i obiteljske vrijednosti” otvoreno kazala: “Smatram duboko problematičnim to što je Željka Markić, kao nositeljica inicijative za referendum o braku, postala dobrodošla gošća na javnoj televiziji”.

Dr. Markić na to je odgovorila: ”Naše su analize pokazale da je u kampanji protiv referenduma gotovo 90% medija navijalo za kampanju gospođe Benčić, “protiv”, a samo 10% medijskih izvješća iznosilo je argumente za brak – unatoč tome gotovo 70% birača izjasnilo se za brak kao zajednicu žene i muškarca. Gospođi Benčić očito niti to nije dosta – 100%, ideološka kontrola medija je karakteristika fašističkog i komunističkog sustava”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.